Karadeniz Pet

yeni aldığım dişi kuşum cok durgun

okan67

Meraklı Üye
3 yasında erkek muhabbet kusumun yanına bugun dişi eş aldım erkek cok ısteklı hemen ilgilenmeye başladı ama aldıgım kus ole tunekte duruyor ne yıyor ne ıcıyor erkek kur yapıor hıc tepkı yok öle duruyor

Yeni geldigi icin ortama biraz alismasi icin zaman verin 1-2 gune civil civil olur ;)

arkadaşlar tünekte biblo gibi duruyor petcopda herhangi birşeyi yoktu orda bi dişi kuşla öpüşüyordu gayet mutluydu intihar falan edeceginden şüpeleniyorum hic haraket yok yeme içme sıfır sizce bekleyeyim mi erkegin yanından alayım mı tek kafestemı dursun kavga bısey yok haraket yokkı kavga olsun:)

Strese girmiş olabilir belki. İsterseniz biraz farklı kafeslerde tutup alışmalarını bekleyin. Sonra salarak alıştırın daha sonra kafesleri birşeltirin.

zaman tanı kuşlara.zamanla alışırlar merak etme

arkadaşlar dun saat 16.00 dan beri agzına tek yem sürmedi yemlıgınde hıc kabuk yok bu kus kac gun ac yasabılır.geldiginden beri böyle duruyor oysa petsopta cokmutluydu

bekle biraz sabır yemligi tuneğin yanina koyarsan merak edip yiyecektir eğer yine yemiyorsa senin erkek kuşun yanina koy onun yem yediğini gorunce yiyecektir

kafese dal dari asmanizi tavsiye ederim.

Endişelenmeyin açlıktan ölecek kadar beklemez. Yiyecektir. ve Arkadaşların dediği gibi birkaç güne cıvıl cıvıl olur. Onun bulunduğu odaya 3-4 saat kadar girmeyin ve onla hiç ilgilenmeyin 2 gün kadar. Bakmayın bile :D

dişinin pek alıştıgı sölenemez erkege göre cok durgun 2 Erkek var erkekler cok istekli.kafeste 1 erkek 1 dişi olarak duruyorlar artık erkekler ümidi kesti ondan iki erkek birbirine kur yapıyor kafeste mama nijer keten vs mevcut ne yapacagımı sasırdım değiştirsemmi acaba dişiyi

Geri