Karadeniz Pet

Yeni aldığım kuşumun dışkısı

Melya

Meraklı Üye
BB88F218-F68C-4539-BA71-5A39CDD3AE6E.jpeg
Dışkısı bu şekilde dün aldım. Su içtiğini gördüm ancak yem de yemiyor. Daldarısı verdim onu da bi iki kere aldıktan sonra yemedi hiç. Ne yapmam gerekli?
393E7DFE-434E-432C-BE17-711C1E1F77B5.jpeg
Sağdakini yeni aldım. Kırmızı gözlü bir lutino. Dişi ve 3 aylık dediler doğru mudur?

İki kuşta dişi, sarı kuşun gözünün fotoğrafınıda atar mısınız

Dışkı kötü sanırım bakteriyel bir durum var. İmkanınız varsa en sağlıklısı swap testi yaptırmak. Bakteriyel üreme olup olmadığı çıkıyor ve antibiyogram ile hangi antibiyotiği kullanırsanız iyi geleceğini bilmiş olursunuz.

Bence en sağlıklı şekilde, karnı tokken atın dışkıyı, açken dışkıları bir tuhaf oluyor, karnını doyurduktan sonra tekrar atınız dışkı fotoğrafı

Evet, açken birde farklı yem yediklerinde de dışkı farklı oluyor. Yumurta maması yediğinde cıvık olabiliyor. Pelet yem yediğinde kırmızı olabiliyor.

Daldarıyı çok severler, daldarı ya da aspur-akdarı-sarıdarı tarzı şeyler yerse daha iyi olabilir.

B6AF9ACE-F965-41B9-82A3-511DE92B3748.jpeg

Kamerada pek belli olmuyor ancak gözleri kırmızı gibi. Pek anlamam ama sanki tüylerinde bir sıkıntı var pek düzgün uçamıyor.

Dışkı kötü sanırım bakteriyel bir durum var. İmkanınız varsa en sağlıklısı swap testi yaptırmak. Bakteriyel üreme olup olmadığı çıkıyor ve antibiyogram ile hangi antibiyotiği kullanırsanız iyi geleceğini bilmiş olursunuz.
Yaşadığım yerde maalesef bunu yaptırabileceğim bir yer yok. Şuan yeni yem yemeye başladı. Daldarı vermiştim ama yemedi ilk dışkılarını atarım yapınca

51C15090-3278-4F17-8020-04D3C4A8258D.jpeg
Biraz yem yedi ardından bunu yapmış

Yaşadığım yerde maalesef bunu yaptırabileceğim bir yer yok. Şuan yeni yem yemeye başladı. Daldarı vermiştim ama yemedi ilk dışkılarını atarım yapınca
Hocam İzmir'de biryer var. Kargo iel dışkıları yollayınca yapıyormuş @Soru sormaya geldim hocam göndermiiş oraya daha önce. Biraz yem yedikten sonra dışkı yapsın onlarada bakalım. Altına havlu kağıt gibi birşey koyun. Eğer içimize sinmesse o zaman imkanınız varsa oraya gönderebilirsiniz.

Eve yeni gelen kuşta yem yememe, dışkı değişikliği normaldir,ortama alışana kadar. İmkanınız varsa ne olur ne olmaz 1 hafta ayrı kafeslerde tutun. Dışkısı düzelirse birleştirirsiniz, düzelmezsede tedaviye başlarsınız. Kanat yada kuyruk tüylerinde bi eksiklik var mı anlamamız için arkadan çekilmiş fotosunu ekleyin.

Arkadan çekilmiş bu fotoğrafı yok var şuan kafeste, iki kafesim var biri büyük biri küçük anlaştıklarını görünce aynı kafese koydum birbirlerini kaşıyolar yine de ayırayım mı. Dışkısı güncel yeni yaptığı.
D817EB6A-0498-4C81-B0A0-1C09A8BE2226.jpeg
5A334E10-A1DA-4347-AD68-25E6230CC758.jpeg

E5D65E88-EF48-4B08-BD70-6B417C6911B6.jpeg

251F4AB0-0B9E-4CAC-82C8-80D56E08C56A.jpeg
bunu yeni yaptı. Diğer konular için cevap verebilir misiniz?

Yeni aldığınız kuşu ayrı tutmak iyi olurdu hastalık geçmemesi bakımından. Bu şekilde bir dışkıya bakılarak bir şey söylenmez. Birkaç tane atmanız lazımdı.

Tüyleri sağlıklı görünüyor zamanla düzelir heralde uçması. Anlaşmaları iyi ama dişide eğer bi hastalık varsa erkeğe geçmemesi için birleştirmek için 1 hafta bekleseydiniz daha sağlıklı olurdu. Dışkılar çok fena değil, hareketlerinde de bi durgunluk yoksa bi sıkıntısı yokdur muhtemelen. Yaşı içinde kesin birşey söylemek zor. Kafa çizgileri yok ama bu cremiolarda olmuyordu sanırım. Cere rengi kahverengileşmemiş. 2 ile 5 ay arasında olmalı.

Geri