Karadeniz Pet

Yeni gelen dişi kuş hk.

doganemre

Yeni Üye
herkese selamlar,

kuşumuz Doktor, yaklaşık bir buçuk yaşında, sanırım Albino ve Hollanda kırması genç bir erkek. Bembeyaz sadece göğsü üzerinde ufak bir maviliği var. Eşimle bizim doktora, tanıdığımız bir petshop'tan sağlıklı ve sakin bir yeşil sarı eş aldık, o da yaklaşık 5 aylık. Berlin'de yaşıyoruz, maalesef kuşumuzu kafese attırıp kendisine seçtirme şansımız olmuyor burada. gittik ve aldık.Heniz bir hafta oldu. Şimdi alıştırmaya çalışıyoruz. yeni kuşa da büyük ve güzel bir kafes aldık. ele gelme antremanları yapıyorum, kaçmıyor alışmaya başladı bana. ayrı odalarda tutuyorum, ara ara bir araya getiriyorum, izliyorum. bizim oğlan biraz heyecanlı, kuşu almadan önce sürekli oyuncaklarına ya da kafes teline ya da parmaklarımıza yem kusuyordu. yeni kuşa da yapıyor, o da kabul ediyor bir sıkıntı yok. ama sesler beni biraz korkutuyor, oğlan biraz sinirli gibi, kendi oyuncaklarına ( aynası yok) çıkarttığı tatlı sesleri bu kuşa karşı çıkarmıyor, kafasını kabartıp gagasıyla tık tık vurup, ayağıyla yandan tekme atıp sürekli bir tartaklama ve kızma halinde gibi. diğeri de sessiz duruyor, kustuğu zaman kabul ediyor. şu an video çekiyorum. fotoğraflar da var zaten elimde. istediğiniz görüntüyü paylaşabilirim. acaba anlaşacaklar mı, anlaşabilmeleri için ne yapmam gerekiyor. yardımlarınıza, eleştirilerinize açığım. sevgiler saygılar.
Screenshot_20191216-123107.jpg

herkese selamlar,

kuşumuz Doktor, yaklaşık bir buçuk yaşında, sanırım Albino ve Hollanda kırması genç bir erkek. Bembeyaz sadece göğsü üzerinde ufak bir maviliği var. Eşimle bizim doktora, tanıdığımız bir petshop'tan sağlıklı ve sakin bir yeşil sarı eş aldık, o da yaklaşık 5 aylık. Berlin'de yaşıyoruz, maalesef kuşumuzu kafese attırıp kendisine seçtirme şansımız olmuyor burada. gittik ve aldık.Heniz bir hafta oldu. Şimdi alıştırmaya çalışıyoruz. yeni kuşa da büyük ve güzel bir kafes aldık. ele gelme antremanları yapıyorum, kaçmıyor alışmaya başladı bana. ayrı odalarda tutuyorum, ara ara bir araya getiriyorum, izliyorum. bizim oğlan biraz heyecanlı, kuşu almadan önce sürekli oyuncaklarına ya da kafes teline ya da parmaklarımıza yem kusuyordu. yeni kuşa da yapıyor, o da kabul ediyor bir sıkıntı yok. ama sesler beni biraz korkutuyor, oğlan biraz sinirli gibi, kendi oyuncaklarına ( aynası yok) çıkarttığı tatlı sesleri bu kuşa karşı çıkarmıyor, kafasını kabartıp gagasıyla tık tık vurup, ayağıyla yandan tekme atıp sürekli bir tartaklama ve kızma halinde gibi. diğeri de sessiz duruyor, kustuğu zaman kabul ediyor. şu an video çekiyorum. fotoğraflar da var zaten elimde. istediğiniz görüntüyü paylaşabilirim. acaba anlaşacaklar mı, anlaşabilmeleri için ne yapmam gerekiyor. yardımlarınıza, eleştirilerinize açığım. sevgiler saygılar.Ekli dosyayı görüntüle 45192
O ayak atma vs tartaklama degil.Kur yapıyor dişi de kabul ettiyse yemi eş olacaklar demektir...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dişi kabul ediyor yemi. kabul etmediğini hiç görmedim. sağolasın.

dişi kabul ediyor yemi. kabul etmediğini hiç görmedim. sağolasın.
Kuslari ayri tutmaniz iyi olur dişi yaş olarak küçük. Dişiler yaklaşık bir yaşından sonra sağlıklı çiftleşme gercekleştirir. Anlattığınız şeyler arkadasinda dediği gibi kur hareketleri. Erkek kızgın belli ki ama dişi küçük olduğu için ciftlesmez bu durumda erkek hırslanıp dişiyi dovebilir ayri tutmaniz iyi. Ayrica erkeğin karnında mavilik varsa albino olmaz, albino sadece beyaz olan kuşlara denir. Yinede çok guzel ve saglikli duruyor kusunuz.

Suyunu neden yemliğe koydunuz

doktoru (kuşun adı) ilk aldığımızda suluğu tutmadı düştü, değiştirdik yine bozuldu derken biz de yemliğine koyduk, o da alıştı biz de, kaldı öyle.

bizim bebek almak gibi bir niyetimiz yok, mutlu mutlu yaşasınlar tek derdimiz bu. ama kız büyüyene kadar bu herif aynı kafes içerisinde pek huzur vermeyecek gibi. çok kafasını ütülüyor. en azından bir kaç ay ayrı kafeslerde tutup biraz büyümesini beklemeliyiz dediğinizden de anladığım kadarıyla.

bizim bebek almak gibi bir niyetimiz yok, mutlu mutlu yaşasınlar tek derdimiz bu. ama kız büyüyene kadar bu herif aynı kafes içerisinde pek huzur vermeyecek gibi. çok kafasını ütülüyor. en azından bir kaç ay ayrı kafeslerde tutup biraz büyümesini beklemeliyiz dediğinizden de anladığım kadarıyla.
Aynen öyle

Geri