Karadeniz Pet

yeni gelen yetişkin muhabbet kuşunu nasıl alıştırabilirim

ClementineAmaKel

Yeni Üye
Arkadaşlar 2-3 ay önce kuzenimden muhabbet kuşu geldi ama odaya girdiğim gibi kafesin diğer tarafına kaçıyor saldım bir iki kez sonra elimden yem verdim artık elime çıkıyor omzuma çıkıyor ama aramızda küçücük bir bağ bile olmadığını hissediyorum hala çok ürküyor benden kafese yaklaşınca çok hareketleniyor diğer kenara felan kaçıyor boş kalıncada hep kendini kaşıyor ve çok tüy döküyor zaten hiç normal bir durumda elime yada omzuma çıkmadı sadece biraz götürünce elimi bekleyip öyle çıkıyor yardım ederseniz çok sevinirim 1-1 buçuk gibi yaşlarda sizce kendime nasıl alıştırabilirim ve güveninini kazanabilirim eğer birşey almam gerekirsede söyleyebilirsiniz teşekkürler ve oyuncak önerir misiniz önerirseniz ne tür oyuncaklar

Kuzeniniz yavruyken alıp bakmış mı yoksa satıcı mı. Yetişkin kuşları kendinize alıştırmanız biraz zor aynı durum bende de var kafesinden çıkaramıyoruz ne yaptıysak alışmadı kafesi gördüğü gibi oraya uçuyor. Biraz uğraşmanız gerek alışması için internetten eğtim videoları izleyin her şeyi deneyin kısacası

Geri