Karadeniz Pet

Yeni kuş aldım ilk kuşum lütfen yardım.

Caspernova

Yeni Üye
Selam,

2 Aylık bir kuş aldım eve geldiğimizde suskun sessiz yem yemiyordu. Ertesi sabah yani bu günün sabahı canlandı yem yedi suyunu içti tuvaletini yaptı. :)
Youtubeden kuş eğitim videoları izledim ele alıştırmak için elime bir avuç yem aldım kafesin içinde ilkinde yaklaşmadı 25 dk çabanın sonunda yaklaştı ve biraz yem yedi. Yemi bıraktim parmağımı uzattım ilkimde gelmedo 30 40 dk bu işlemi sürdürdum kuş bayağı yoruldu ama kısa süreliğine geldi. Ve şimdi yoegun yorgun yatıyoe bunun kuşa zararı olurmu eğer olursa özür dilerim bilmiyorum en uygun ele alıştırma yöntemi nedir ve bu yaptığımdan kuşa zarar gelirmi çok şüpheleniyorum. :(

öncelikle sabırlı ol kafesinin yanına git sakin bir ses tonuyla konuş sonra yavaş yavaş ürkütmeden elini göster ve yaklaştır sana alışınca elinede gelmeye başlayacaktır önemli olan ürkütmemek sana güvenmesini sağlamak ve unutma her kuş o videolardaki gibi olmaz hepsinin karakteri farklı

Yeni aldiginiz kusu bir hafta kadar kendi haline birakin ,ortama, kafesine alissin oncelikle. Sonra ele alistirma calismalarina baslarsiniz.

Peki kuşum ağzını açıyor kapatıyor esniyor gibi esniyormu acaba başka bir sorunumu var?

Kuşu 1 hafta elleme ortama alışsın ben kuşumu elime yem yedirerek alıştırdım sende dene 1 haftaya alışıyo

Kuşu 1 hafta elleme ortama alışsın ben kuşumu elime yem yedirerek alıştırdım sende dene 1 haftaya alışıyo
Yok yok kuş ortama alıştı adım gibi eminim neşesi gayet yerinde bu sabah kafes içinde oynadık onunla yoruldu yatıyor şan saldımda bu gün ilk defa 2 3 kere camdan geçmeye caliştı dişardakı kuşlari görerek buzdolabının arkasina giriyordu yanlislikla son anda cikardim bunu nasil onlerim buzdolabi arkasina girmesini

Yok yok kuş ortama alıştı adım gibi eminim neşesi gayet yerinde bu sabah kafes içinde oynadık onunla yoruldu yatıyor şan saldımda bu gün ilk defa 2 3 kere camdan geçmeye caliştı dişardakı kuşlari görerek buzdolabının arkasina giriyordu yanlislikla son anda cikardim bunu nasil onlerim buzdolabi arkasina girmesini
Ondan bende korkmaktayım kuşu bulundurduğunuz odadan buzdolab8 gibi tehlikeli şeyleri başka odaya taşımanızı tavsiye ederim..

Geri