Karadeniz Pet

Yeni kuşum

htchaticeonem9

Paylaşımcı Üye
Bugün bir yakınım bana yeni kuş almış arabayla getirecek İnşallah. Ben bu kuşu diğer iki kuşumun arasına karıştırmadan, onu başka kafese alıp kendime alıştırmak istiyorum. Ama şimdilik kafes ayarlayana kadar iki kuşumun yanında dursa, sonra onu içlerinden alsam olur mu? Birbirlerine alışmazlar değil mi? Kısa bir süreden bahsediyorum. Akşama kadar ayrı kafesi ayarlayacağım İnşallah ama akşama kadar yanlarında dursa bir şey olur mu? Bir de kafesleri ayrı dahi olsa diğer iki kuşumla aynı odada olacak, aynı odada uçacaklar bu açıdan bir sıkıntı olur mu? Hemen birbirlerine alışmazlar değil mi? Ya da birbirlerinin sesini duyunca üzülmesinler?

Benim kuşum yeni bir kuş görünce çok korktu. Aynı kafese bence koymayın çünkü birbirlerime saldırabilirler ve korkabilirler. Yeni kuşu Pet Shop dan aldıysanız hastalık olabilir. Bence yeni kuşu kendinize alıştırın sonra da diğer kuşla minik minik tanışmalar yaptırın.

Benim kuşum yeni bir kuş görünce çok korktu. Aynı kafese bence koymayın çünkü birbirlerime saldırabilirler ve korkabilirler. Yeni kuşu Pet Shop dan aldıysanız hastalık olabilir. Bence yeni kuşu kendinize alıştırın sonra da diğer kuşla minik minik tanışmalar yaptırın.
Yok ya bizim Menekşe ile yeni kuşum Limon çoktan arkadaş oldu bile birbirleriyle öpüşüyorlar kaşıyorlar 1 saniye ayrılmıyorlar eş tuttular yani. Ayıramam artık 🤦🏻‍♀️ Eş oldular ya inanamıyorum 1 saatte ya.

Gerçekten yeni tanışan kuşlar arasında gerginlik olabiliyor ama sizin kuşlarınız hemen alışmış. Mutlu mutlu vakit geçirsinler…

Geri