Karadeniz Pet

Yeni Muhabbetimde İshal Sorunu

Budgyowner

Paylaşımcı Üye
Evet arkadaşlar, 4. muhabbet kuşumu bugün satın aldım. Kuş harika bir çek. Çok tatlı uysal ve hareketli. Tek sıkıntım aldığımda poposunda dışkı kalıntısı vardı, eve getirdim tabi epey tedirgindi, dışkının içi sarı dışı sulu 4 5 defa dışkıladı. Yem çok az yedi, kafese ve bana alışması lazım 2 3 saat oldu, ama ne tavsiye edersiniz, üretici alırken sıkıntısı yok dedi zaten salma kafesten verdi kuşu daha doğrusu ben seçtim. Ne yapayım bekleyeyim mi yoksa yarın geri mi götüreyim...

Arkadaşlar kuşun son 2 dışkısı normalleşti, yem de yiyor, ishal olsa bu kadar çabuk normalleşmezdi değil mi?

Ne zamandır forumdayım, heyecanıma ortak bir kişi çıkmadı...

Bence de ortam etkilemiştir devam ederse ilaç tedavisiyle 1 güne kendine gelir aynı durum bendede olmuştu

Popo ya bakılırsa ilaç tedavisi gerekebilir bu ishal uzun sürerse lanet bir şey hocam normale döndüyse dışkısı kalan pisliklerden ötürü de böyle bir şey olmuş olabilir biraz alıştıktan sonra bir duş kendisini iyi hissettirecektir, Kötü düşünmek dostumuza iyi gelmez ama tedbirli de olmak lazım fazla zaman kaybetmeden en kötü yarına kadar izlenimi sürdürün, Sabah kalktığınızda tünediği yerin altını kontrol dışkısı sabit bir yerde mi normal mi gece uykusunu almışmı bu tarz durumlara bakın, Eğer dışkısı normal değil üstüne sabit yerde de değilse dışkısı geceyi rahat geçirememiş demektir en yakın veterinere danışarak tadaviye başlamanızı tavsiye ederim umarım en yakın zamanda iyileşir hocam

Aldığımda dışkı vardı poposunda yani gelince başlamadı. Bir sıkıntı var gibi. Aldığım yer kaliteli bir üretici, ilgileneceğini düşünüyorum, tabi bende müthiş bir hayalkırıklığı...

Aldığımda dışkı vardı poposunda yani gelince başlamadı. Bir sıkıntı var gibi. Aldığım yer kaliteli bir üretici, ilgileneceğini düşünüyorum, tabi bende müthiş bir hayalkırıklığı...
Gene bir danışırsınız ama sevdiyseniz çabalamanızı tavsiye ederim sonuçta her canlı ilgi ister, üretici ile irtibat halinde tedavisini yapın eminim ileride sizi çok sevecektir sağlıcakla kalın umarım iyileşir iyi akşamlar :)

Gene bir danışırsınız ama sevdiyseniz çabalamanızı tavsiye ederim sonuçta her canlı ilgi ister, üretici ile irtibat halinde tedavisini yapın eminim ileride sizi çok sevecektir sağlıcakla kalın umarım iyileşir iyi akşamlar :)
Çok teşekkür ederim yorumlarınız için, ama ishal en korktuğum rahatsızlık muhabbetlerde, kuş çok tatlı ama sabahı bekleyelim bakalım... bir de daha su içmedi geldiğinden beri, yem yedi ama suyu içiremedim...

Rica ederim :) Yeni geldiği için bu tip durumlar olur zaten muhabbet kuşlarının su dayanaklılığı iyidir merak etmeyin tanıdıkça içer, sabahada bir şeyi kalmaz inşallah :)

İnşallah ya, başında bekliyorum :(
benimkide kanadını incitmiş beraber müzik dinliyoruz keyfi yok, bu gibi durumlar oluyor malesef keşke hep sağlıklı bir ömür boyu yanımızda olabilseler, Sabaha bir şeyi kalmaz inşallah bu küçük muhabbet için teşekkürler yarın bilgilendirirseniz çok sevinirim merak ediyorum çünkü şimdiden kolay gelsin :)

benimkide kanadını incitmiş beraber müzik dinliyoruz keyfi yok, bu gibi durumlar oluyor malesef keşke hep sağlıklı bir ömür boyu yanımızda olabilseler, Sabaha bir şeyi kalmaz inşallah bu küçük muhabbet için teşekkürler yarın bilgilendirirseniz çok sevinirim merak ediyorum çünkü şimdiden kolay gelsin :)
Çok geçmiş olsun. İnşallah sizinki de en kısa sürede iyileşir, sabah güzel olacak inşallah. Selamlar.

Geri