Karadeniz Pet

Yeni yavru Jumbo

blackeaglemurat

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar yeni bir Jumbo yavru aldım tahmini 1.5 aylık dışkısı normaldi bugün dışkısında yem gördüm kum koydum acaba kum yemedi ondan dolayı mı böyle oldu yemesi normal ne çok aşırı yiyiyor nede az göğüs kemiği biraz belli oluyor o da yeni yeme düşmüş yavru olduğundan dolayı olduğunu düşünüyorum kafes dışında hareketli uyku zamanlarında hafif kabarık sadece sizce bir sorun var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Resim paylasabilirseniz daha kesin bilgiler alabilirsiniz...

c598d19eade245cdfd34d8804f2240e4.jpg

Maşallah, iyi günlerde besleyin.
Dışkıda sindirilmemiş yem bulunması, büyük ihtimalle sindirim sistemi bozukluklarında ortaya çıkar. Kum kullanıyorsun zaten. Neo-Terramycin suyuna eklersen iyi gelecektir.

Kum koydum oyun oynuyor kendince ve dökmüştü bugün öyle görünce yeniledim koydum ama ağzını sürmedi hareketli sürekli ötüyor vs ama öyle görünce kafama takıldı nereden alabilirim ilacı

Sindirilmemiş yem dışında hastalık belirtisi yoksa bence ilaç başlamayın. Biraz daha bekleyin isal halsizlik uyuklama hali dışında kabarma olursa yazın. Genç muhabbetlerde oluyor. Forumdan birkaç arkadaşın kuşunda da var sindirilmemiş dışkı. Nadir oluyor ve tek bir yem görülüyor dimi dışkıda ?

Sindirilmemiş yem dışında hastalık belirtisi yoksa bence ilaç başlamayın. Biraz daha bekleyin isal halsizlik uyuklama hali dışında kabarma olursa yazın. Genç muhabbetlerde oluyor. Forumdan birkaç arkadaşın kuşunda da var sindirilmemiş dışkı. Nadir oluyor ve tek bir yem görülüyor dimi dışkıda ?

Kuş sürekli hareketli yemi döküyor yemlige girmeye çalışıyor dışarı çıkmak için takla bile atıyor çıkınca uçuyor nefes nefese kalıyor ama kabarma yok denilecek gibi uyku vaktinde genellikle akşam hafif kabarıp uyukluyor ishal yok şuan popoya az dışkı yapışıyordu tüyü kısalttım sorun kalmadı dışkı normal 1veya en fazla 3 yem gördüm 2 gün önce temizdi dışkı

Bana kalırsa biraz bekleyin. İlaç kullanmayın. Probiyotik alıp kullanın. Faydası olacaktır.

Geri