Karadeniz Pet

Yeni yavru kuşum nasıl uçmayı öğrenir eşine nasıl alışır

canişko

Yeni Üye
Öncelikle Merhaba
Can adın da 3 yaşına girmek üzere olan bir kuşum var. Can 2aylıkken bize geldi ve bize çok bağlı peşimizden ayrılmayan evin her odasını ezbere bilen bir kuş bir kaç kelime de öğrendi.Fakat artık eşi olmasının zamanı geldi diye bir dişi aldık pet shoptan bu dişi 8,9 aylıkmış.Eve ilk getirdiğimizde Can baya ilgi gösterdi.Yavru pek anlamadı neyse koyduk ikisini aynı kafese o baya ilgi göstersede yavru pek anlayamadı başta bu durum Can'ı biraz sinirlendirdi ama bir kaç kere yavru kuşa yem çıkardı yavru da 2 defa yedi. Buraya kadar herşey tamam birbirlerine alışmaları tabi zaman alıcaktır. Beni korkutan şey şu Can çok eve alıştığı için dışarı çıkmak istiyo yavruda 2 defa çıkardık ama uçmayı henüz kavrayamamış. Bu yüzden sürekli duvarlara çarpıyo aniden yere çakılıyo bu durum beni çok korkuttu.Onu salmaya korkuyorum çünkü o her çarptığında napıcağımı şaşırıyorum. Can'ı tek çıkardım bu sefer yavru kafeste çırpışmaya başladı.Gerçekten napıcağımı bilmiyorum evet uçmayı öğrenmesi lazım ama ya kendine zarar verirse napmam lazım lütfen yardımcı olun.Kusura bakmayın uzun oldu
Şimdiden Teşekkürler

Geri