Karadeniz Pet

Yeni yavrum Limon hakkında bir kaç sorum var

Betulm

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, Yeni erkek yavrum Limon'u 4-5 gün önce aldım ama bana öyle hüzünlü gibi bakmasına dayanamayıp elime aldım kendisi geldi kesinlikle zorlamadim. Bütün gün yanında oturdum konuştum falan bana şimdiden acayip alıştı tepemden inmiyor kafese koyuncada sanırım üzülüyor ve ötmeye başlıyor çıkarınca susuyor ve yanımda dolanıyor kendini sevdiriyor. Ve bir kaç sorum var;

Kuşum iki aylık ve henüz kanatlarının altındaki tüyler yarım yamalak çıkmış bu normal mi?

Bu sahiplendiğim ikinci kuşum ilki dişiydi ve çok asabiydi bu çok normal davranıyor aşırı sevdiriyor kendini erkeklerin genel özelliği böyle mi?

Ve vitamin verdiğim halde ishal oldu odasını falan değiştirmiyorum, odanın sıcaklığı da normal geçer mi acaba ishali?

Son olarakta arkadaşlar, kuşuma konuşma eğitimi vermek istiyorum erken mi?
531f5c1644d43ffdd8ffac89060d4d4a.jpg

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konuşma eğitimi vermeye başlayabilirsin. Yeni alınan kuşlarda strese ve ortam değişikliğine bağlı cıvık dışkı olabiliyor, suyunu her gün tazeleyin. Birkaç gün daha gözlemleyin kuşu eğer enerjisi yerindeyse büyük ihtimalle normale dönecektir. Kuşun poposunda ıslaklık var mı, tüyler birbirine yapışmış mı ?

adı üstünde yavru, bende 3 tane vardı, üçünüde tek tek elime alıp temizliğini yaptığım için yuvalığı açar açmaz üzerime atlıyorlardı. konuşturmaya çalış, omzunda ise pencereleri kapatıp evi gezdir,

Teşekkürler peki seslendiğim zaman elime gelecek hala nasıl getireceğim adını nasıl öğretirim ona?

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

benim yavrunun yanında şimdi 3 yaşında erkek kuşum var, bu aralar gelmemeye başladı, yanına eş almadan önce elinize ve omzunuza gelmesini sağlayın

Geri