Karadeniz Pet

YETER ARTIK YAA YETER BIKTIMM!(Resimli)

• Konbuyu başlatan Furkan YILDIZ
  • Başlangıç tarihi
F

Furkan YILDIZ

Guest
Arkadaşlar artık bıktım yaa 3 sene oldu yavru alamadım anlatayım size
Bnım kendim yavru büyüttügüm bna alışkın kuşuma 2 yaşındayken eş almıştık kuşum erkekti ve kızışmıştı ona dişi bir kızışmış kuş aldık 2 sene bkledim yavru yok 2 senee öpüşme kusma yuvalığa girme var yavru yok 2 senedir böyle geçtii en sonunda dişi kuşu verdik bir arkadaşa 1 erkek 1de dişi kus aldım öbür erkek hala duruyodu eş TUTULAR AMA GNE YAVRU YOK ARKADAŞA VERDİĞİMİZ KUŞ su an ikinci ayı 1 ay sonra yumurtlamış 5 tane yavru çıkarmış bn bu duruma sinirlendim bnim kuşlar gne yavrulamıyor 2 ay oldu yni takım gne yavrulamıyorr

BUNLAR YENİ TAKIMIM:
A2oYlq.jpg

ERKEK
8nGEAA.jpg

DİŞİ http://i.hizliresim.com/lYozlE.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle kafes düzenini ayarlaman gerekir. Bu şekilde üretimi geciktirirsin. Kafesteki yuvalığın tam karşısından paralel yuvalık içine gelen 1 tane tahta tünek yerleştir diğer tüneği kaldır. Tek tünek olsun. Yerini fazla değiştirme sabit kalsın. Yemini suyunu düzenli ver ve mutlaka haftada 2 kez mama takviyesi yap. Bunları yaparsan kısa sürede olumlu sonuç alırsın inşallah.

Evt veriyorum nijer veriyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:01 -->-> Daha önceki mesaj 12:00 --

Öncelikle kafes düzenini ayarlaman gerekir. Bu şekilde üretimi geciktirirsin. Kafesteki yuvalığın tam karşısından paralel yuvalık içine gelen 1 tane tahta tünek yerleştir diğer tüneği kaldır. Tek tünek olsun. Yerini fazla değiştirme sabit kalsın. Yemini suyunu düzenli ver ve mutlaka haftada 2 kez mama takviyesi yap. Bunları yaparsan kısa sürede olumlu sonuç alırsın inşallah.

Thta tünek alacağım haftada 1 veriyodum mamayı bundan sonra 2 veririm tm

kuşları değiştirme şansız varsa eş tutmuş ve yavru alınmış bi çift al derim.

kuşları sakın bır yere goturun orda kendı halına bırakın her gun yanlarına gıtmeyın sık sık kusunuzun yerını degğiştirmeyın kuşlarınızı da devamlı degıştirmeyın

arkadaşım kuş sana alışkınsa eşleşmez.bnm vardı bi türlü eşleşmedi ama suni tohumlama yapabilirsin.iyi günler.

sorun erkekte olabilir kısır olabilir. Ama yinede mama verin havuc nıjer felan bekliceksiniz yani kimse bişey yapamaz

Ele alışkın kuşlarda verim çok kolay değil bende 6 ay bekledim hala tık yoktu en sonunda firar etti :)

2 yıl bekleyip sonuç alamadıysan, arkadasların dedikleri gibi bakım koşullarını gözden geçirmek gerekir.. beslenme, kafes düzenini hallederseniz bence kısa zamanda yavru alırsınız.

dişinin ceresine bakıp bi an erkek olduğu hissine kapıldım :D

Son düzenleme:
kuşları sakın bır yere goturun orda kendı halına bırakın her gun yanlarına gıtmeyın sık sık kusunuzun yerını degğiştirmeyın kuşlarınızı da devamlı degıştirmeyın

Kuşlarım odamda odama kimse girmiyor ve gardolabımın üstünde girse bile pek fark etmez

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:23 -->-> Daha önceki mesaj 17:22 --

dişinin ceresine bakıp bi an erkek olduğu hissine kapıldım :D

Evet bir an bnde öyle zannetmiştim ama bir an kzıştı ve dişi oldugunu anladım ama kızışması genede gitti

benım acemılımde aynı senın gıbıydı ama ben zor kusları tercıh ettım jumboları yanı ılkte cok kazıklandım emınonunden falan aldım es olarak bekle bekle tık yok sureklı kusları degıstırdım yerlerınıde ama anladımkı yerlerı degısmemesı gerekıyor erkek nekadar kızgın olursa olsun dısı ıstemezse olmuyor bu ıs ınsanları ornek al bence mantık olarak. sana tavsıyem uyguun balkonun var ıse hele bırde kapalı ıse yemez tadından uretım kafesı al yada yap kendın kusları fazla kurcalama ve en onemlısı ısık tak ısık fena kızıstırıyor sonra bekle ortama alıstıklarında mecbur cıflesecekler kafeste bıraz zor

Bence en iyisi böyle bekleme, bir şeyi çok isteyince olmuyor, istemeyi kesince ansızın oluveriyor

Geri