Karadeniz Pet

Yumurta gün sayımı..

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
13'nde dişi kuşum ilk yumurtasını verdi..Ben 13.ncü günü 1 gün diye mi kaydetmeliyim.? Yoksa 14.üncü gün mü 1.gün oluyor.? Kafam bu konuda karıştı da..Kuşlar yumurtlar yumurtlamaz 1.günleri mi oluyor.?

Dişi yumurtalara yatmaya başladığı andan itibaren süreyi başlatmalısın.
Genelde 3. yumurtadan itibaren yatarlar. 3. yumurta da ilk yumurtadan 4 gün sonra gelir.
Yaklaşık olarak ilk yumurtadan 23 gün sonra ilk yavru çıkabilir. Yumurta doluysa.

Dişi yumurtalara yatmaya başladığı andan itibaren süreyi başlatmalısın.
Genelde 3. yumurtadan itibaren yatarlar. 3. yumurta da ilk yumurtadan 4 gün sonra gelir.
Yaklaşık olarak ilk yumurtadan 23 gün sonra ilk yavru çıkabilir. Yumurta doluysa.
Yalnız benim kuşum 1.yumurtasının üstüne hemen yattı..Sadece dışkı için yuvadan çıkıyor ve geri giriyor..u durumda 1.yumurtayı 23 gün bekleyip yavru varsa yavru çıkmalı..Doğru mu anladım

İlk yumurtadan itibaren yattıysa 19 gün sayabilirsin.
Evet çok teşekkkür ederim..13 ünde 1.yumurtayı yaptı..Hala ikinciyi yumurtayı yapmadı..Sanırım arası uzayacak galiba..İlk kuluçkasında da bazı yumurtalarının arasında 3 gün oynadı,ama boş çıktı tabi..Sadece1 tanesi doluydu..O da cenin oluşmuş,yumurta içinde çürümüş..Yoksa erkek kuşumu kısır derdim ama değil :) Neden yumurta arası uzuyor,o da dişimin isteği sanırım..

İki günde bir yumurtlarlar. Bu gün ayın 15i yapması lazım. Yapmıyorsa bu gelen 1. kızgınlık yumurtası olabilir.
Birkaç gün sabret. Yaymaya devam ediyorsa 4-5 gün sonra yumurtaya ışıkla bakınca damarlanma görmen gerek.
Bu akşam 2.yumurtasını da yapmış..15 gece yaptığından 1.günün yumurtanın 1 sında başlatacağım..Şimdi kontrol ettiğimde gördüm..Üzerinde öyle bir yatıyor ki zor gösterdi yani..Sanki alıcam yumurtasını :) Yalnız aklıma takılan bişey var..Yumurtaları ilk kuluçkada da küçük gibi geldi bana,şuanda ki yumurtaları da küçük gibi geliyor..Onlardan yavru çıkarsa nasıl çıkacak bilemiyorum..Daha önce hiç yumurtlamadığından kuşlarım tecrübesizim bu konuda..Normal bir yumurta ne kadar olmalı acaba.?Sizin kuşlarınız yumurtladıysa örnek atabilir misiniz.? Ben internetten bakıyorum lakin sanırım yakından çektiklerinden büyük görünüyor yumurtalar nette..Şimdiden teşekkür ederim bilgileriniz için..

Geri