Karadeniz Pet

Yumurta kırılması veya yenmesi

Emrrre

Meraklı Üye
Sanırım bugün yaptılar yumurtayı kırılmış buldum ama sarısı felan var boş değildi bilmiyorum artık pek anlamam sizce neden olabilir

kafeste kalamar kemiği var mı? veya yuvalığı sürekli açıp bakıyor muydunuz?

Var hayır sürekli açmıyorum geceleri bi kontrol amaçlı bakıyorum yorgan var üstlerinde görmesinler diye sessizce açıyordum ışıksız ortamda gün boyu oda da değilim nerdeyse ama anlamadım

Ama kalamar kemiği çok tüketmemişler niye bilmiyorum

kırdığından emin misiniz?boş olduğu için kırmış olabilir?yada ezilmiş olabilir
Ya sanırım erkek felan kırdı boş değildi,yediklerini de sanmıyorum ,ses geliyordu bi oraya bir buraya gidiyordu yumurta onun.üzerine açtım yuvalığı. Yumurta 2 3 güne gelir dedim bi baktım kırılmış kan felan sarısı yuvaya dağılmış zaten yememişler yani. Kalamar kemiğini çok tüketmemişler belki o yüzdendir dicem sadece açılan kısım vardı çatlakta benim yüzümden oldu

Sahte yumurta koydum, bir yerde öyle diyordu eğer kırarlar ise öyle yapıyorum diye söylüyordu bir deneyim dedim bakalım

Sahte yumurta koyduktan sonra inceledim erkek giriyor yuvaya, yumurtayı ordan oraya atıyor ses de geliyor zaten sizce ne yapmalıyım
"Erkek yumurtayı kiriyorsa sıkıntılı, üretimde kullanma.
Çözüm şu olur: dişinin her gün yumurtasını toplarsin,
son yumurta ile disinin tekrar altına sürer ve erkek kuşu
ayirirsin. Dişi kus yatarsa yumurtaların bir kısmı çıkar.
Havanın ısınması şansına olur."

"Erkek yumurtayı kiriyorsa sıkıntılı, üretimde kullanma.
Çözüm şu olur: dişinin her gün yumurtasını toplarsin,
son yumurta ile disinin tekrar altına sürer ve erkek kuşu
ayirirsin. Dişi kus yatarsa yumurtaların bir kısmı çıkar.
Havanın ısınması şansına olur."
Bu seninle aynı sorunu yaşayan bir arkadaşa bilgili bir üye tarafından verilen bir cevap. Yumurtaları yeme gömüp saklayabilirsin. Sitede araştırma yapmak çok kolay, biz de bilmediklerimizi bu sayede öğreniyoruz.