Karadeniz Pet

Yumurta kırması

Batnsonay

Yeni Üye
Bir çift muhabbet kuşum var. Bi kaç aydır çiftleşiyolar dişi yuvalıkta sorun gözükmüyor. Daha önce de 2 tane yumurta gördüm sonra kırdı esas sorun bu dişi yumurtaları alıp kafesin altında kırıyo geriye kabuk dahi kalmıyor sadece dışkıların arasında çok pis kokan o sıvı kalıyo bunu neden yapıyo nasıl önlerim ?

Ilk akla gelen ihtimal kalsiyum eksikliği. Bunun haricinde stres veya dişinin yeterince beslenememesi de sebep olabilir.

Sahte yumurta aldım bıraktım umarım gerçek yumurtayı da kırmaz bide ayrıca bu kuş 2 yıldır yavruluktan beri bana alışkın yumurtlucağı için başka odaya bıraktım ikisini bu yüzden stres yapar mı ne de olsa kendini bildiğinden beri benim elimde

Sahte yumurtalrı da yuvalıktan fırlattı bıkana kadar alıp bırakayım mı

Sahte yumurta aldım bıraktım umarım gerçek yumurtayı da kırmaz bide ayrıca bu kuş 2 yıldır yavruluktan beri bana alışkın yumurtlucağı için başka odaya bıraktım ikisini bu yüzden stres yapar mı ne de olsa kendini bildiğinden beri benim elimde
Hemen hemen aynı sorun bendende var yer değişikliği yapma ben yaptım pişman oldum kafes zeminine yumurtluyor kırması geçti ama yuvalıga girmiyor şimdide