Karadeniz Pet

Yumurta mamasını sonra kullanmak için

Arda Gçe

Paylaşımcı Üye
Yumurta mamasında yumurta,bebe bisküvisi ve havuç var.Dondurup ertesi gün kullansak olur mu ?

Maalesef olmaz.Mamanın bir kuru kısmı(tuzsuz etimek,bebe bisküvisi,irmik mısır unu vs.)birrde nemlendiirmek için kullanılan yumurta ve çeşitli sebze meyveler var.Kuru kısmı iyi muhafaza edilirse kısa zamanda bozulmaz.İhtiyacınız kadar çıkarıp nemlendirerek kullanabilirsiniz.Yumurta sıcaklarda daha çabuk bozulmaya başladığından uzun süre kafeste bulundurmamakta fayda var.Forumda güzel mama tarifleri var bakmanızı öneririm

Kusura bakmayin hazir konusu varken sorayim. bende mama yaptim buzdolabinda sakliyorum. 3 gun oldu yarin dokucem dolapta kalanida oyle saklanabilir mi? az yaptim zaten gunde 2 kez veriyorum 3 saate varmadan kafesten aliyorum mama kabini.

Kusura bakmayin hazir konusu varken sorayim. bende mama yaptim buzdolabinda sakliyorum. 3 gun oldu yarin dokucem dolapta kalanida oyle saklanabilir mi? az yaptim zaten gunde 2 kez veriyorum 3 saate varmadan kafesten aliyorum mama kabini.
Neli mama? Mamayı günlük tüketilecek şekilde yapın 3 gün çok. Üstelik bütün halindeki meyve sebze değiller ki, parçalara ayrılmışlar. Bozulmaları daha kolay oluyor.

Ben sade yumurtayı hava almayacak şekilde kavanoza koyup buzdolabında saklıyorum. O şekilde 4 saatte bir değiştirerek veriyorum. Uzun bir süre bu şekilde verdim. Problem yaşamadım. Çıkarttığımda mikrodalgada ısıtıp veriyorum. Henüz bir problem yaşamadım. Ama yine de taze olması daha iyidir. Özellikle yaz mevsimi olduğu için. Artık o şekilde yapmıyorum. Kışın iyi de yazın yapılmaması daha iyidir.

Son düzenleme:
Mamanin icinde sadece yumurta var bozulma ihtimali olan onuda gunluk hazirliyorum o kadar bi arastirma yaptim. Ben havuc bebe biskuvisi irmik galeta unu ve yumurta kabugu tozundan hazirladim.icine baska bisey katmak gerekir mi

Mamanin icinde sadece yumurta var bozulma ihtimali olan onuda gunluk hazirliyorum o kadar bi arastirma yaptim. Ben havuc bebe biskuvisi irmik galeta unu ve yumurta kabugu tozundan hazirladim.icine baska bisey katmak gerekir mi
Bu karışım iyi. Farklı mama tarifleri de var arada onlarında yapın.

Ben bugün erik,ahududu,yeşil elma ve bebe bisküvisi blenderdan geçirdim.Sonra üstüne yumurta ekleyip ezip verdim :)

Geri