Yumurta mamasi hakkinda kafama takilan

burakakkoyunlu

Aktif Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Arkadaslar cift kuslar yumurta veya et yavrulari varken yumurta mamasinin icine havuc pancar vb tekrardan onlari kızıstırabilecek malzemeleri koymak ne kadar dogru ? siz neler yapiyorsunuz bu durumdayken?

Ali Ergün Türköz

Profesyonel
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Arkadaslar cift kuslar yumurta veya et yavrulari varken yumurta mamasinin icine havuc pancar vb tekrardan onlari kızıstırabilecek malzemeleri koymak ne kadar dogru ? siz neler yapiyorsunuz bu durumdayken?
Kesinlikle kızıştırıcı etkisi olan malzemeleri kullanmayın yumurta ve et yavru dönemlerinde. Erkek kızışıp dişiyle tekrardan çiftleşmek isteyecektir, dişi istemeyip erkeği öldürebilir kuvvetle muhtemel.

burakakkoyunlu

Aktif Üye
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Kesinlikle kızıştırıcı etkisi olan malzemeleri kullanmayın yumurta ve et yavru dönemlerinde. Erkek kızışıp dişiyle tekrardan çiftleşmek isteyecektir, dişi istemeyip erkeği öldürebilir kuvvetle muhtemel.
ben bu donemlerde tuzsuz etimek cici bebe yumurta ve kabugu biraz elma rendeliyorum havuc koyanlari falan da goruyorum siz nasil yapiyorsunuz ?

Ali Ergün Türköz

Profesyonel
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Havuç başlı başına bir kızıştırıcıdır zaten. Havuç koymayın.

Ali Ergün Türköz

Profesyonel
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Mamaya sadece 1 adet haşlanmış yumurta, 4-5 adet bebe bisküvisi ve D vitamini içeren besinler katın. Özellikle kuluçka dönemi ve sonrasında D vitaminine ihtiyaç duyacaktır dişi kuş. D vitamini damlası da kullanabilirsiniz. Gerekli D vitaminini almazsa raşitizm hastalığına yakalanabilir.

alidiyebiri

Süper Üye
Dün benim kuş yumurtaladı, bu sabah mama verdim havuç yumurta + cede mama . Birazda tarçın . Erkek coştu şu an çiftleşme için dört dönüyor kafesin içinde .

Yumurta geldikten sonra çiftleşmelerin devam etmesi gerekmiyor mu ? Neden mama yi kesmek gereksin ki ?

kayıbeyi1453

Profesyonel
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Mamaya sadece 1 adet haşlanmış yumurta, 4-5 adet bebe bisküvisi ve D vitamini içeren besinler katın. Özellikle kuluçka dönemi ve sonrasında D vitaminine ihtiyaç duyacaktır dişi kuş. D vitamini damlası da kullanabilirsiniz. Gerekli D vitaminini almazsa raşitizm hastalığına yakalanabilir.
Bişey sorabilirmiyim bu hazır mamalarda çiğ yumurta tozu kullanıyorlar sizce zararlımı? hani pastacılık sektöründe kullandıkları yumurta tozundan

kayıbeyi1453

Profesyonel
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
CeDe mama kullanıp zararını gören duymadım hiç o yuzden kendimde kullanmaya başladım
ama uzun vadeli düşünmekte yarar var. kısa vadede zararı olmasada uzun vadede çiğ yumurta yemesinin zararı olabilir. içinde yumurta tozu olmayan mama markası varmı acaba bildiğiniz?