Karadeniz Pet

yumurta maması sorunu

Hasan METE

Meraklı Üye
muhabbet kuşum 3 yumurta yaptı 2 si boştu boşlardan birisi çatladı onu çıkarıp attım. şimdi 1 dolu 1 boş yumurta var.
-hazır mama aldım mamalığa koyuyorum yaklaşık 1 haftadır hergün tazeliyorum fakat yemiyorlar. Dikkatlerini çeksin diye üzerine az bişey yem koydum yemleri yediler ama mamaya yine dokunmadılar.
-Mamayı boşaltıp yerine salatalık ve elma koydu yediler.
-yumurta mamasına alıştırmak için ne yapmam lazım?

3-5 gün sonra yavru çıkıcak ve tek korkum yavrunun ağzına yem kusarlarsa yemler kursakta takılır ve yavru ölür diye. ne yapmam lazım?

Hazır mamaya salatalık veya elma rendeleyerek vermeyi deneyebilirsiniz.

Mamasiz da bir yavruyu buyuturler nane veya vanilya kullanin yavru cikinca yemegede baslayabilirler yumurtali yapin koyun her gun birgun yiyeceklerdir

hocam nane veya vanilya derken tam olarak yemliğe mi katıcam? mamalığa mı?

şimdi daldarı taneleri koydum karıştırdım, daldarıları seçip yiyo :D
elma ve salatalık redesini dediycem hocam saolun. :)

Taze naneyi yada vanilyayi mamaya karistiricaksiniz tarcinda olabilir
benimde yeni es olmaya çalışan kuşların var erkek 2 senedir benle ve evcil dişi 1 aydır bizimle dişi yavruluga falan gidip bakıyor fakat erkek e yanas miyor beğenmediği için mi acaba ne yapabilirim

benimde yeni es olmaya çalışan kuşların var erkek 2 senedir benle ve evcil dişi 1 aydır bizimle dişi yavruluga falan gidip bakıyor fakat erkek e yanas miyor beğenmediği için mi acaba ne yapabilirim
1 ay kisa sure biraz daha zamana ihtiyaclari var bu kadar surede yuvaliga ilgiliyse ciftlesme yumurta olucaktir diye dusunuyorum yumurta mamasina devam edin insallah sonuc alirsiniz

1 ay kisa sure biraz daha zamana ihtiyaclari var bu kadar surede yuvaliga ilgiliyse ciftlesme yumurta olucaktir diye dusunuyorum yumurta mamasina devam edin insallah sonuc alirsiniz
Anladım peki dişi yavrulukta ilgileniyor ama erkek orali bile degil dişi kendini hazır hissettiği zman erkekge yaklaşır mi

Bir iki saniye yem yedirme ye uğraşıyor karsilik gormeyince bırakıyor ama kiz çok tepkisiz kalıyor kafa kasima boyutuna gecemediler büyük bir aşk yok yani

Geri