Karadeniz Pet

Yumurta sıkışması mı ?

gülşah

Yeni Üye
Arkadaşlar bu kuşun çiftleştiğine 5 gün önce şahit olmuştum bende buyüzden 10 gün olmasını bekliyordum
Fakat Kafes temizliğinde daha önce de büyük dışkılar bulmuştum ama çiftleşmediklerini düşünmedik herhalde üst üste geliyor diye düşündük
Bir bakarmısınız bu yumurta sıkışması mı yoksa kendi kendine yumurtlamasını beklemelimiyiz

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    817 KB · Görüntüleme: 35
Hareketleri de yavaşladı tünekten tüneğe atlamıyor artık onun yerine tellerden ilerliyor ve kuş da irileşme oldu erkeğinden daha iri duruyor artık gün boyu yuvalıkta duruyor yem su ve çiftleşmek için çıkıyor

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    672.6 KB · Görüntüleme: 27
Yumurtluycak gibi cok halsizlesir yeme icmeden kesilir kafes tabaninda durursa korkun ama suan yumurta olucak gibi insallah

Dün elime aldım hafif dokundum sertlik vardı içinde yumurta olduğu kesin ama benim korkum sıkışmış olabileceği anüsü daha ne kadar büyüyecek tüyleri seyrekleşmeye başladı

image.jpg
Beklemelimiyim

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 25
Selamin aleykum .yavru kuslarimin sonun cusu bugun bir aylik ve yuvruluktan cikti.yavruluga baktigimda anne yeni bir yumurta yapmis.ne yapmam lazim .konu hakkinda bilgisi olanlar lutfen yardim etsin

Yumurta olur acele etmeyin kanatlar düsecek iyice ama bazi kuslarda dusmeden de yumurtluyor bekleyin bence yumurta sikismasiymis gibi gorunmuyor

nekadar daha beklemeliyiz veya ne zaman müdahale etmeliyiz
kanatları bazen düşüyor bazen topluyor
kalça kısmı çok genişledi ve çok ağır hareket ediyor
bugün erkek de yuvaya daha fazla ilgili arada bi içine bakıyor

Ciftlestikten 10 15 gun icinde olur sabır rahatsiz etmemeye calisin gelecek biraz daha bekleyin soyledigim gibi yurumeye hali olmaz cok duskun olur tunekde duramaz arastirin forumdada var yumurta sıkısması olan kuslar fotograflari sizin kus gayet saglikli gorunuyor

Öğleden beri erkek kuşumuz da hep yuvalığın içine giriyor dişi rahatsız olunca Yuvacık'tan çıkıyor

şimdi diğer başlıkları okudum ve kuşuma zeytin yağı sürmeye karar vermiştim
ve bir de baktım ki kuş yumurtlamış bize süpriz oldu herşey için çok teşekkürler inşallah yavrularımızı da görürüz

Haylırlı olsun, sağlıklı olarak yumurtadan çıkar umarım :)