Karadeniz Pet

yumurta varken çiftleşme

Baron_92

Yeni Üye
yumurta varken eşler çiftleşirlermi ?

Yumurta nerede varken. Dişi yumurtlayacaksa genellikle çiftleşmek istemez, erkek baskınsa dişi karşı koymaya korkabilir. Dişi karşı koyarsa kavga çıkar. Eğer kuluçkadaysa ve çiftleşiyorlarsa sıkıntı olabilir. Bu şekilde kuluçkayı bırakıp çiftleşmeye çalışan birçok dişi olduğunu duydum.

Kusumda yumurta varmı bilmiyorum henüz yumurtlamadi hiç daha öncedende olmadı 1.5 yaşinda, belirtileri var, eger disinin karnnda yumurta varsa ciftlesme gerceklesmesi normalmi

Dişi kuşumda yumurtaa belirtileri var fakat yumurta varmı bilmiyorum, 5 6 hatta 7 den fazla çiftleşmelerine şahit oldum 2 3 ay zaman geçti bugün tekrar çiftleştiklerine şahit oldum dişinin alt karnı bilye gibi şişlikler var, devamlı yuvayı kemiriyor, kalamar yiyor, yuvaya çok ilgili girip çıkıyor. erkek dişiyi besliyor, yumurta varsa çiftleşmeleri normalmi ?

Bildiğim kadarıyla normaldir. Erkek mümkün olduğu kadar dişiyi döllemeye çalışır ki nesli devam edebilsin

Evet arkadaşlar dişi yumurtadayken veya kuluçkadayken hatta yavru çıkmış olsa bile çiftleşme olabilir bu kuşların isteğine bağlı bir olaydır
Fakat dişi istemezse çiftleşmeyi
Felaket burada başlar yavru varsa yavrular öle bilir ezile bilir
Geçen hafta böyle bir çiftimde 6 yumurta kırıldı yetişemedim işimin yoğunluğundan
İlgilenemedim ve sadece 1 gün gitmedim kümese o günde 6 yumurtam gitti bu hafta yavrular çıkmaya başlayacakken hüsrana uğradım
Neyse beyler böyle durumlarda baktınız erkek çiftleşmek istiyor dişiyi kovalıyor hemen ayırın erkek yavrulara yumurtalara zarar verir yada kavga esnasında yumurtalar kırıla bilir ayırın dişi tek başınada yumurtaya yatar yumurtadanda çıkarır çıkan yavruyada bakar sıkıntı olmaz

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bizim kuşlardada erkek evcil 1 kere çiftleşti 3 gün sonra yine üstüne çıkıyo