Karadeniz Pet

Yumurta

Gayet guzel bir haber :D siz yinede kurcalamayin ben kuslarim yumurtlasin diye cabaliyorum sizinkiler yumurtluyo 10 gun sabredemiyosunuz.:D bekleyin yumurtadan ciksinlar sonra yeterince seveceksiniz zaten iyi uretimler. :D

Gayet guzel bir haber :D siz yinede kurcalamayin ben kuslarim yumurtlasin diye cabaliyorum sizinkiler yumurtluyo 10 gun sabredemiyosunuz.:D bekleyin yumurtadan ciksinlar sonra yeterince seveceksiniz zaten iyi uretimler. :D

Haklısınız bugün hiç odalarına bile girmedim inşallah sizinkilerde en kısa sürede yumurtalar

Bugün yumurtaları kontrol ettim hepsi boş bitaneside çatlamış

Hocam yapmayın ya ALLAH rızası için yapmayın 3 günde dolumu boş mu kontrol mü yapılır onca zamandır kuş besliyorum ben bile bu kadarına cesaret edemem ya huyu fena bir kuşa denk gelse kuluçkayı sonlandırsa kuş daha tam anlamıyla kuluçkaya yatmaya bile başlamadı lütfen sakin olun ve onlar yokmuş gibi davranın rahatsız etmeyin

Hocam yapmayın ya ALLAH rızası için yapmayın 3 günde dolumu boş mu kontrol mü yapılır onca zamandır kuş besliyorum ben bile bu kadarına cesaret edemem ya huyu fena bir kuşa denk gelse kuluçkayı sonlandırsa kuş daha tam anlamıyla kuluçkaya yatmaya bile başlamadı lütfen sakin olun ve onlar yokmuş gibi davranın rahatsız etmeyin
Yok 2.yumurta 7 ocakta gelmişti kahraman bey 6.gun bak demişti ondan baktım çünkü çiftleşme görmedik hiç yoksa rahatsız etmiyorum

Peki ya ondan sonra gelen yumurtalar?

Kuşları kendi haline biraksan belkide 10 tane yumurta verecekler :D

Sakin olun ve kendi hallerine bırakın ilk yumurtalar ile sonrakiler arasında bayağı bir fark var muhtemelen ilk yumurtalar boş ve kızgınlık yumurtasıydı dişi eğer çiftleşme pozisyonu alıyorsa öyle ya da böyle çiftleşme olur kuşlarınızda takipte kalın ve son yumurtadan sonra 1 hafta geçince kontrol yapın

Sakin olun ve kendi hallerine bırakın ilk yumurtalar ile sonrakiler arasında bayağı bir fark var muhtemelen ilk yumurtalar boş ve kızgınlık yumurtasıydı dişi eğer çiftleşme pozisyonu alıyorsa öyle ya da böyle çiftleşme olur kuşlarınızda takipte kalın ve son yumurtadan sonra 1 hafta geçince kontrol yapın
Çok teşekkürler son yumurtayi nasıl anliycam bundan sonra bakmicam çünkü ☺

Biraz zaman geçince yumurtlamayı kesecektir anlarsınız zaten sayıda artış olmayınca. Keten kalem ile de numara verebilirsiniz ama tehlikeli siz kırabilirsiniz

Dediğiniz gibi kuşları hiç rahatsız etmiyorum bu gün 2 kere odanın kapısından baktım dişi hep yuvalikta kulucka tarihini bu gün den mi saymaliyim birde ilk yumurta ile bu gün arasında 12 gün var bozulmusmudur

Bozulmamistir cunku hep yuvada diyorsunuz o gidip gelip sicak tutmustur onu. Sabredin yakinda cikacaktir ilk yavrunuz :)