Karadeniz Pet

yumurtadan ses geldi acillll !!

tebrikler ilk ebeliğinizdi sanırım :D

öyle oldu biraz :D teşekkür ederim..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:42 -->-> Daha önceki mesaj 21:21 --

arkadaşlar bir de öğrenmek istedigim birşey var.. bi videoda yavru kuşun şırınga yardımıyla küçük kavanozlarda satılan sebzeli meyveli vs. babak mamalarıyla beslenildigini gördüm. ben de anneye ek olrk beslemek istiorm bu tür besinlerle.. şimdiden destek olrk ben de bu şekilde besleyebilir miyim ve agır gelmez bu mama ona deil mi ?

Son düzenleme:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:42 -->-> Daha önceki mesaj 21:21 --

arkadaşlar bir de öğrenmek istedigim birşey var.. bi videoda yavru kuşun şırınga yardımıyla küçük kavanozlarda satılan sebzeli meyveli vs. babak mamalarıyla beslenildigini gördüm. ben de anneye ek olrk beslemek istiorm bu tür besinlerle.. şimdiden destek olrk ben de bu şekilde besleyebilir miyim ve agır gelmez bu mama ona deil mi ?

Genelde anne yavruya bakmazsa yuvadan atarsa vb.durumlarda dediginiz yöntem uygulanır ve çok zor oldugu söyleniyor deneyimsizseniz yavruyu öldürebilirsiniz anne bakıyorsa böyle bir seye gerek yok ayrıca bence siz anne babaya iyi bakın mamasını vs ihmal etmeyin yavruda doğal olarak anne babadan beslendigi için mamada yemis olacak

Genelde anne yavruya bakmazsa yuvadan atarsa vb.durumlarda dediginiz yöntem uygulanır ve çok zor oldugu söyleniyor deneyimsizseniz yavruyu öldürebilirsiniz anne bakıyorsa böyle bir seye gerek yok ayrıca bence siz anne babaya iyi bakın mamasını vs ihmal etmeyin yavruda doğal olarak anne babadan beslendigi için mamada yemis olacak

zatn şırınganın ucuyla mamayı agzına degdirektim sadece yani ileri düzey bişey yapamam..tmm belki ilerki döenmlerde böyle bi sorun olursa uygulayabilirm teşekkürler..

Hadi gözün aydın. :)
Sen boş ver şırınga beslemesini filan. Anne baba bakmazsa olacak iş onlar.
Her gün mama ver güzel beslensin yavrucak.

Çıkmak istiyorum yardım et diyordur . :D

Bence boşver elle besleme işini iyilik yapıyım derken anne yavrusunu kıskanıp onu öldürebilir. Arkadaşların dediği gibi siz manasını yemini suyunu koyup gerisini anne ve babaya bırakın.

anne babanın beslediklerini nasıl anlarım ? kursak biraz daha büyümüş ama içi boş gibi duruo..bende hero baby nin sebzeli ve meyveli katkısız kavanoz bebek mamaları var. şırınganın ucundan agzına degdirsem mi severse devam ederim.. dişi günlük kotrollere alışık ben yumurtalarla ilgilenirken bişey yapmadan izlio sadece oyüzden yavruya mama nedenyle zarar verceini düşünmüorm

Kursağı sarı renk ve şişkin oluyor.
2 günlük yavruda az belli olur.
Kendin beslemeye çalışma Seren, boş ver halleder anne baba.
Anne yatıyorsa kuluçkada korkmana gerek yok. Yarın yeni bebek çıkacak yumurtadan onu düşün sen.. :)

kursak beyaz dolu olan kursagı biliorm ama o şekilde deil oyüzden endişelendim ama anne kuluçkada oldugu için dokunmicam dediginiz gibi. bir de bi sorum daha olacak anne baba yavru çıkmadan önceki 2 gün çiftleştiler eger yeni yumurtalar gelirse yavruyu öldürüceini ya da yuvadan atıcaını duydum dogru mudur ?

Son düzenleme:
2. yavrumuz da geldi çok şükür.. son yumurta büyük ihtimal boş beklicem 2 3 gün çıkmazsa alıcam. yardımcı olan fikir veren arkadaşlara ve büyüklerime tekrar teşekkürler..

Son düzenleme:
Geri