Karadeniz Pet

yumurtadan ses geldikten sonra

Hulyaa

Paylaşımcı Üye
Az once kursak kontrolu yapiyordum yuvaligin disindan. anne mama yemek icin cikmis. Yine ciliz bir ses geldi yumurtadan. Hemen eldiven taktim aldim dinledim yavru bagiriyor icinde ama catlama yok az islatip biraz kuruladim biraktim. Ses geldikten ne kadar sonra cikar yada kac gune cikar.

Saat 7 gibi mamayi alamaya giricem o zaman bir daha bi goz kontrolu yapayim catlama var mi diye. Biran once ciksalar da rahat nefes alsam bayram gelmeden toparlansalar. :)

Saat 7 gibi mamayi alamaya giricem o zaman bir daha bi goz kontrolu yapayim catlama var mi diye. Biran once ciksalar da rahat nefes alsam bayram gelmeden toparlansalar. :)

:) hayırlısıyla inş.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Basta dediginizi baska konuya mi yazicaktiniz :) anlamadim cunki. Tesekkur ederim hayirlisiyla ciksalar. Ha cikti ha cikacak ha bayram geldi ha gidecez derken buhranlar geciriyorum resmen :D

Basta dediginizi baska konuya mi yazicaktiniz :) anlamadim cunki. Tesekkur ederim hayirlisiyla ciksalar. Ha cikti ha cikacak ha bayram geldi ha gidecez derken buhranlar geciriyorum resmen :D

yanlış olmuş kusura bakmayın bilgisayar kafayı yedi de. :)

Evet. Benim de kuslariminda ilk tecrubesi. Masallah kuslarimdan yana sorun yok ama benden yana cooookggg sorun var :D

kaç yumurta var şu an. birde yumurta kontrolü yaptınız mı.

Ilkini kirdilar. Toplam 8 yumurta vermislerdi. Daha gecende yumurta kontrolu yaptim. Iki yavrum cikmisti. 3 u bosmus dun aldim altindan yer acilsin diye. 2 yavru 5 yumurta zorlaniyordu. Dolularda ziyan olmasin dedim. Iki tane daha dolu var. Iste birinden bugun ses geldi. Ilkinin cikisina sahit olmadim. Sesini duyduktan sonra ciktigini anladim 17.gun cikti. Digerini de ertesi gun gordum kabugunun yarisini acmislardi o da o gun cikti. Arada demekki bos olan varmis. Bu da insallah aksama cikar

Yaa aslinda bos dedigim yumurtalarin birinde bi olusum vardi. Ama iki yerinden kucucuk delik varmis yumurtanin icindeki tam olusamadan ölmüş olmali kirmadim bakmadim icindeki neymis diye

20180808_115936.jpg
dun ki ciyaklayan veledim buymusss :) aksam 11 bucukta cikti.

yumurta delindiyse kurumuş ve yaşam bitmiştir.. tüm boşları atmanız doğru bir yöntem. yavrulu dişi kuşun yavrusuna bakmasının zorluğu kadar yumurtaların üstüne yatması da ona çok fazla efor yüklüyo. boş yumurtanın yuvada kalmasının bir anlamı yok. en azından yavrularına daha iyi bakar.

Evet o yuzden aldim. Gercekten zorlaniyodu. Simdide en buyugu 5 gunluk olmasina ragmen kanadinin altina almakta zorlaniyo :D kucugunu ezicekler diye korkuyorum

heyecanınızı çok iyi anlıyorum. benimde iki çift kuşum var birinin altında 5 yumurta var. diğeri yeniden kuluçkaya hazılanıyo. ilk yavru aldığım günü hatırlıyorum bende sizin gibiydim. :)

Oyle valla. Simdide buyudukten sonra napicam 7 kusla onu dusunuyorum :D

Bi aksilik olmazsa benimde yarın lutino-rainbow çiftimin ilk bebekleri yumurtadan çıkacak. :D

Insallah :D anaya mi benzicek babayami

açıkçası ilk kez lutino ve rainbow kuştan çift yaptım. merakla bekliyorum bende. lutino baskın gen. çoğunluk sarı çıkacak sanki :D