Karadeniz Pet

Yumurtalar 20 gun oldu

DalinBaykus

Meraklı Üye
Merhaba yumurtalar bos mu dolu mu diye elime alip bakamiorum cunku oraya yaklastigimi gordugu an iceri giriyor. Ve elleyip yumurtadan sogutmak istemiorum. Cünku zaten 1 ini kirdilar, 1 ini yediler. 2 tanecik kaldi. Belki flashli cekimden anlayan olur bos mu dolu mu olduklarini.

https://photos.app.goo.gl/XmoSzAH6PkdaF2D46

Merhaba yumurtalar bos mu dolu mu diye elime alip bakamiorum cunku oraya yaklastigimi gordugu an iceri giriyor. Ve elleyip yumurtadan sogutmak istemiorum. Cünku zaten 1 ini kirdilar, 1 ini yediler. 2 tanecik kaldi. Belki flashli cekimden anlayan olur bos mu dolu mu olduklarini.

https://photos.app.goo.gl/XmoSzAH6PkdaF2D46
Benim bildiğim ve kendi kuşlarında gördüğüm kadarıyla dolu olan yumurtalar mat beyaz oluyor boş olandan ayırt edilebiliyor yani. Ama siz 23. Güne kadar bekleyin daha sonrasında alın yumurtaları

Benim bildiğim ve kendi kuşlarında gördüğüm kadarıyla dolu olan yumurtalar mat beyaz oluyor boş olandan ayırt edilebiliyor yani. Ama siz 23. Güne kadar bekleyin daha sonrasında alın yumurtaları
Anladim , o zmn 23uncu gunde cikmazsa , en azindan eldivenle alip bi bakarim varsa ztn gozukur , yoksa da atarim . Cok tsklr

Zaten dişi düzenli şekilde yattiysa en geç 21/22. Günde çıkar benimkilerden biri 16. Günde diğerleri 17. Gününde çıkmıştı mesela.

Zaten dişi düzenli şekilde yattiysa en geç 21/22. Günde çıkar benimkilerden biri 16. Günde diğerleri 17. Gününde çıkmıştı mesela.
Evet cok duzenli yatti yatiyor , hatta ilk yaptigi gunden beri yatti.
Bi de kafese yaklasinca yumurtaligin kokusunu almazdim, bugun cok aliyorum, yumurtalar bos ve bozulmus olabilir mi ? Bulundugumuz yerde havalar soguk (20 dereceyi gecmiyor) o yuzden 23 gunu bekliyim dedim .

Bu sabah wvden cikmadan bakinca gordum ki 1 yumurtayi atmis, attigini alip cektim ztn hafif catlamisti da ama bos :( kokan da oymus sanirim , cok agir kokuyordu, eve gidince iceride kapan tek e de bakicam , ve o da bossa yuvaligi kaldirmaliyim di mi ?