Karadeniz Pet

Yumurtalar ne zaman cikar?

Hulyaa

Paylaşımcı Üye
Kusum dun sonuncuyu yumurtlamis olacak ki yatmaya basladi cok sukur. Simdiden sonra mi saymaya baslamam lazim yoksa yumurtalar ilk yumurtlandigi gunden itibaren mi saymam gerekir?

Ilk ciktigi gunden itibaren 18 19 gün.
Yumurta sayisi arttikca her yumurta icin 18 19 gun gecerli oluyor. Gununde cikmayan yumurtalar olursa kirmayin bekleyin aksayabiliyor 20 21 22 23 gun olabilir tabii bakmakda fayda var isikla birlikte.

Eldiven almistim dun aksam ici dolan var mi bakip isaret koyucaktim. geceleri yatmiyordu takiiii dun geceye kadarrrrr. Masallah yatmaya basladi ama ben gec kaldim :D

Yumurtalari alirken eldiven takmaniza gerek yok ki.

Ilk yumurtalarini kirmisti. Ikinci yumurtayi ayin 10unda yapti. Yani suan 8 gunluk olmali. Buna gore 10 - 12 gun falan daha gecmesi lazim dimi

Koku sinerse kirar falan diye okumustum sirf o korkuma gidip almistim eldiven. Elim tum gun deterjanlarla temas halinde burum burum camasir suyu bile koktugu oluyo :D bundan sonra gunu gecerse kulagima yaklastirip dolu olan varsa cikcik seslerini duymaya calisicam :)

Koku sinerse kirar falan diye okumustum sirf o korkuma gidip almistim eldiven. Elim tum gun deterjanlarla temas halinde burum burum camasir suyu bile koktugu oluyo :D bundan sonra gunu gecerse kulagima yaklastirip dolu olan varsa cikcik seslerini duymaya calisicam :)
Yumurtanin altina flash tutun, sinmez birsey olmaz

Yatmaya basladigi icin bu saatten sonra alabilirmiyim ki. Disi kusum bana karsi yabani

2 gun onceye kadar su koyarken bile cikardi yuvaliktan korkuyo benden sanirdim dun cikmadi yumurtluyo heralde dedim bugun mamada verdim hic orali olmadi cikmadi sasirtti beni :)

Gunduz ciksa bile yuvadan asla bakmam ilk yumurtasina yuvaligin kenarindan baktim diye kiskancligina kirdi. Bende gece tunekte uyuyo diye gecenlerde karanlikta baktim ekran isigiyla. O zamnlar uyku sersemi oluyodu karanlikta cokta anlamiyodu baktigimi

Geri