Karadeniz Pet

yumurtalar ve yavrular

pikican

Meraklı Üye
iyigünler bizim 14 günlük 3 tane yavrumuz var..düne kadar anneleri besliyordu ama bugün baktım kuşlar yuvalığın bir tarafında anne ise diğer tarafında boş olan 2 yumurtanın üstünde oturuyor müdahale etmek istemedik ama kursakların boş olup olmadığını falan nasıl anlayacağız ya da anne besliyor mu diye?eğer beslemiyorsa ne yapacağız elle beslemeyi bilmiyoruz :(

Tüyleri çıktıysa babalarıyla ayrı yerde tut o öğretiyor dişinin yanında durmaları sağlıklı olmuyor öldüre biliyor yavruyu

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tüyleri çıktıysa babalarıyla ayrı yerde tut o öğretiyor dişinin yanında durmaları sağlıklı olmuyor öldüre biliyor yavruyu

tüyleri yeni çıkmaya başladı daha,yem yemeyi bilmiyorlar

Sağ sola düşmiyecek kadarlarsa bişey olmaz kafesin altına dök yemi koy babişi yanlarına öğretir o

Sağ sola düşmiyecek kadarlarsa bişey olmaz kafesin altına dök yemi koy babişi yanlarına öğretir o

teşekkürler peki babaları ağızlarına yem vermez de ölürlerse?yem kırmayı 1 aylıkken falan öğreniyorlar?

Valla en son bildiğin bebek maması karışımını bişekilde verirsiniz yemleri krana kadar[emoji6]

iyigünler bizim 14 günlük 3 tane yavrumuz var..düne kadar anneleri besliyordu ama bugün baktım kuşlar yuvalığın bir tarafında anne ise diğer tarafında boş olan 2 yumurtanın üstünde oturuyor müdahale etmek istemedik ama kursakların boş olup olmadığını falan nasıl anlayacağız ya da anne besliyor mu diye?eğer beslemiyorsa ne yapacağız elle beslemeyi bilmiyoruz :(
Kursaga baktiginizda ne goruyorsunuz varsa birsey gorursunuz anlarsiniz yoksa ciglik atarlar yem isterler bos ise yumurtalar alin bosuna yatip enerji sarfetmesin

Ayrica yuvalik disina cikarmayin kucuk yavrularin yuvalik disinda ne isi olur anne baba doverse ayirirsiniz ancak yoksa devam onlar bilir isini

Kursaga baktiginizda ne goruyorsunuz varsa birsey gorursunuz anlarsiniz yoksa ciglik atarlar yem isterler bos ise yumurtalar alin bosuna yatip enerji sarfetmesin
yumurtaları almamıştık burda sordum alalım mı diye,anne yavruların üstüne çok yatmasın ezilmesin diye almayın demişlerdi alsak mı ki?yumurtaları aldım diye anne yuvalığı tümden terk eder mi acaba?yuvalık dışına çıkarmayın demişsiniz hiç çıkarmadık ama sevmek istiyoruz elimizde olmuyor mu

yumurtaları almamıştık burda sordum alalım mı diye,anne yavruların üstüne çok yatmasın ezilmesin diye almayın demişlerdi alsak mı ki?yumurtaları aldım diye anne yuvalığı tümden terk eder mi acaba?yuvalık dışına çıkarmayın demişsiniz hiç çıkarmadık ama sevmek istiyoruz elimizde olmuyor mu
Kokunuz sindigi icin anne yavrulari beslemeyi birakabilir 20 25 gunluk olsunlar en az ki problem cikarsa yavrular ve siz magdur olmazsiniz

Arkadaşlar 3 tane yumurtam var 20 günlük felan yumurtaya bakarken 1 ini yanlışlıkla çatlattım içinden azcıcık kan çıktı içindeki yavru ölmüşmüdür ne yapmalıyım

3 yumurtam vardı 20 günlük felan bakarken birini çatlattım küçük bi kan çıktı
İçindeki yavru öldümü acaba ne yapmalıyım

3 yumurtam vardı 20 günlük felan bakarken birini çatlattım küçük bi kan çıktı
İçindeki yavru öldümü acaba ne yapmalıyım
ben bilmiyorum malesef ne yapılması gerektiğini inşallah cevap gelir yalnız belki de içinde yavru yoktur içinde kahverengi bozulmuş sıvı gibi bişey çıkmıştı bi defa bizde..20 günlükse zaten çıkma zamanı gelmiş oluyor heralde ama ben bilemedim ses falan gelmiyor mu

Geri