Karadeniz Pet

yumurtalar

pikican

Meraklı Üye
iyiakşamlar..kuşlarımızın 5 yumurtası var 3ü çıktı ilki ayın 15inde çıktı,1er gün arayla hesap edince 4.yumurtanın 2gün önce,5.yumurtanın da bugün çıkması gerekiyordu ama 4. ve 5.yumurtalardan bişey çıkmadı anne üstlerine yatıyor bekleyelim mi yoksa altından alıp kırıp bakalım mı?şimdiden teşekkürler..

iyiakşamlar..kuşlarımızın 5 yumurtası var 3ü çıktı ilki ayın 15inde çıktı,1er gün arayla hesap edince 4.yumurtanın 2gün önce,5.yumurtanın da bugün çıkması gerekiyordu ama 4. ve 5.yumurtalardan bişey çıkmadı anne üstlerine yatıyor bekleyelim mi yoksa altından alıp kırıp bakalım mı?şimdiden teşekkürler..
Bir kac gun daha kalsin cikmasalar bile anne yavrularin uzerine fazla yuklenemez ezilme ihtimalini engeller

teşekkürler.. bu arada ilk çıktığı gün mesaj yazmıştım anne üstünden kalkıyor yavruya pek yem vermiyor falan diye,ama şimdi ilk yavrumuz maşallah tüyleri çıkmaya başladı bile :)

Maşaallah sağlıklı yavrular yumurtalar altında kalsın bir zararı olmaz

bilmediğim için soruyorum? ne kadar sürede 1 veriyorsunuz?

vallahi ben her gün bir kaba taze taze koyuyorum beni baz almayın gerçi bi başarım yok henüz :D

bilmediğim için soruyorum? ne kadar sürede 1 veriyorsunuz?
buradaki kuş severlerden hergün verenler var ama biz annenin önceki kuluçkasındaki yavruları büyütürken de hergün vermedik mesela haftada 1 mama yapıp kalan fazlayı buzdolabında kapalı şekilde muhafaza edip sonraki 2 gün daha veriyorduk güzel büyüdüler şu anda ekstra olarak ıspanak da veriyoruz