Karadeniz Pet

Yumurtalara yatıyor ama düne göre daha az

Gözem Elma

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar lütfen yardım edin dişimin altında yumurtaları var yarın veya ertesi gün ilk yumurta çıkıcak hatta. Dişi bugün 20-25 dakika falan yatıp bir kaç dakika dışarı çıkıyor normalde bundan önce yuvalıkta saatlerce vakit geçirirdi noldu anlamadım vazgeçer mi yatmaktan sebebi ne olabilir yatıyor ama düne göre daha az

Aceleyle yazdığım için oldu üzgünüm

Moderatör Uğur bey değiştirdi :) bence kuşu biraz daha takip edin bakalım ne yapacak. yatmıyorsa zaten yatmayacak. bekleyip görelim bakalım

Moderatör Uğur bey değiştirdi :) bence kuşu biraz daha takip edin bakalım ne yapacak. yatmıyorsa zaten yatmayacak. bekleyip görelim bakalım
Yatıyorda mesela düne göre daha çok çıkıyor çok iyi bir anne aslında dışarı da 1-2 dakikadan fazlada durmuyor aslında ama endişe yaptım

İnşallah öyledir :)
Onlar o kadar zekidir ki ne zaman cikacagini bos mu dolu mu olduklarini icindeyken cikmaya yakin seslerini bile duyabiliyorlar (bence) sicakligi muthis birsekilde ayarlayabiliyirlar yaz doneminde kis doneminde yatma sureleri farklidir onlar kusursuz icguduyle bakiyorlar ama bizler bilemiyoruz tek yapmamiz gereken onlara birakmak isini bilirler siz merak etmeyin

Onlar o kadar zekidir ki ne zaman cikacagini bos mu dolu mu olduklarini icindeyken cikmaya yakin seslerini bile duyabiliyorlar (bence) sicakligi muthis birsekilde ayarlayabiliyirlar yaz doneminde kis doneminde yatma sureleri farklidir onlar kusursuz icguduyle bakiyorlar ama bizler bilemiyoruz tek yapmamiz gereken onlara birakmak isini bilirler siz merak etmeyin
Bende öyle düşünüyorum ama acaba rahatsız mı ettim diye şüphe duydum bir an ancak sabahtan beri yine çıkmadı çok şükür

İnşallah çıkıcak dün bir kontrol etmeye heveslendim yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik bişey olur diye yapmadım yumurta kontrolünü de :D
Rahatsiz etmeyin cikinca ezilmeler kirilmalar olabilir dikkatli olun kiskancligindan yumurtalari ezebilir

Geri