Karadeniz Pet

Yumurtlama asamasi mi

Arges

Meraklı Üye
Benim disi kus yuwalikta cok vakit gecirmeye basladi ama erkek onu surekli ordan cikarmaya calisiyor disi kusta onu gagalayip uzaklastirmaya calisiyor disi kus yuvaliktayken erkek kus ona yem veriyor! Bu iyi bisey mi ayrica dort yemlik var ikisinde kizirtirici mama var ikisinde normal yem var normalleri cikarayim mi?

Bu asamada erkek kusu ayirayim mi

Müdahale etmeyin iyiye işaret. Dişinin yumurta yapmasını anlamak için olduğundan büyük dıskı yapması gerek ve sık kalamar kemiği tüketmesi gerek. Bakım, temizlik ve yem dısında ilgilenmeyin. O esnada iyice gözlemleyin.

Ufak tefek anlaşmazlıklar olabilir ve bu tür durumlar normaldir özellikle dişi kuş için stresli bir dönemdir.Erkek çiftleşmek için dışarı çıkarmak istiyor dişide hazır olunca zaten süreç devam edecektir.Kızıştırıcı yemi yumurtalar gelmeye başlayınca azaltın ve son yumurtadan sonra normal yem ve mamaya devam edin.Kuşlarınızı bu süreçte ayırmanıza gerek yok zaten böyle bir zamanda dişiye bakıcılık yapacak erkektir.

Ciftlesme bu asamadan sonra mi olacak

İlk çiftleşmeden sonra yaklaşık 10 gün sonra ilk yumurta gelir daha sonra her yumurta öncesi çiftleşme olur.Acemliklerine göre yumurtalar zaten doluluk oranı değişir.Dişi kuş yuvalığa girmeye başladıysa yakın zamanda hazırlıklarda başlar.

İlk çiftleşmeden sonra yaklaşık 10 gün sonra ilk yumurta gelir daha sonra her yumurta öncesi çiftleşme olur.Acemliklerine göre yumurtalar zaten doluluk oranı değişir.Dişi kuş yuvalığa girmeye başladıysa yakın zamanda hazırlıklarda başlar.
Benim erkek o isi beceremez gibi duruyor

U
Müdahale etmeyin iyiye işaret. Dişinin yumurta yapmasını anlamak için olduğundan büyük dıskı yapması gerek ve sık kalamar kemiği tüketmesi gerek. Bakım, temizlik ve yem dısında ilgilenmeyin. O esnada iyice gözlemleyin.[/QUOT kalamar bulamadim bende uc mineral gaga tasi astim fark eder mi peki?

Kalamar bulamadim bende uc mineral gaga tasi astim farkeder mi peki?

Gaga tasi var bugun bayaa kemirdi o gagatasini
Eksik etmeyin gaga taşını yumurta yapmak bol kalsiyum gerektiren süreçtir.Kemik ve kaslarda depoladığı kalsiyumu yumurtada kullanıyor ve takviye edilmezse problemler oluşur.Bunun yanında multivitamin ve probyotik takviyeside yapabilirsiniz.

Eksik etmeyin gaga taşını yumurta yapmak bol kalsiyum gerektiren süreçtir.Kemik ve kaslarda depoladığı kalsiyumu yumurtada kullanıyor ve takviye edilmezse problemler oluşur.Bunun yanında multivitamin ve probyotik takviyeside yapabilirsiniz.
Onuda bide blok mineralde alacam insallah yumurtlarlar