Karadeniz Pet

Yumurtlama ve Sonrası

Fatih Köle

Paylaşımcı Üye
Jumbo çiflerimden birisi 5 kasımda ilk yumurtasını yumurtladı sonrasında 3 yumurta gördüm şuan itibari ile yumurtalara bakıyorum hepsi boş gibi. ve o 3 yumurtadan sonra 2 yumurta daha şuan 5 yumurta oldu aradan vakit geçti 4 ve beşinci yumurta geldi acaba boş olduğunu mu anladı tekrar yumurtladı anlayamadım.

sizce ne yapayım ymurtaları atayım mı boşa yatmasın kuş ama şimdi baktım bir yumurta daha geliyor.

önerilerinizi bekliyorum.

Üzerinden epey zaman geçmiş yaptığı son 2 yumurta yeni kuluçkadır.diğerlerini atabilirsiniz.ışıkla kontrol edip eski yumurtaları atın zaten içleri kapkara görünür.yenilerle karıştırmamış olursunuz.

kapkara değil ışık geçiyor damarlanma yok ama. yinede alayım altından o zaman rakam yazmıştım onlara zaten ilk 3 tanesini atayım sonrakiler dursun.

aynen, eski yumurtaları dişiyi rahatsız etmeden atın, onların da üzerine yatmasın boşuna.

kapkara değil ışık geçiyor damarlanma yok ama. yinede alayım altından o zaman rakam yazmıştım onlara zaten ilk 3 tanesini atayım sonrakiler dursun.
Hiç tereddütsüz atın zaten 21 gün den sonra atmanız gerekliydi :S çok bile kalmış yattıysada boş yere yatmış,o yumurtaları atın yeni kuluçkasına sağlıklı yatsın.

Hiç tereddütsüz atın zaten 21 gün den sonra atmanız gerekliydi :S çok bile kalmış yattıysada boş yere yatmış,o yumurtaları atın yeni kuluçkasına sağlıklı yatsın.

aynen, eski yumurtaları dişiyi rahatsız etmeden atın, onların da üzerine yatmasın boşuna.

Değerli yorumlar için teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:39 -->-> Daha önceki mesaj 13:39 --

Yumurtalar sürekli boş çıkıyor sizce eşleri ayırayım mı her yumurta boş çıkıyor anlamadım gitti.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:25 -->-> Daha önceki mesaj 23:39 --

Yumurtalar sürekli boş çıkıyor sizce eşleri ayırayım mı her yumurta boş çıkıyor anlamadım gitti.

Geri