Karadeniz Pet

Efe Arda ŞEN

Yeni Üye
Arkadaşlar benim muhabbet kuşum tek dişi. Hiç yanına erkek almadık ama 1 kere yumurtladı 2-3 gün önce. Araştırdık arada oluyormuş. Ama yeni farkettim gene yumurtlamış bu birşeyin habercisi mi ? Arada yumurtaların yanına inip onları ısırıyor ama kırmıyor.

Yumurtalar boş olur. Tek bakılan dişi kuşlar kızgınlık yumurtası yapabilir

Kızgınlık yumurtası yapmıştır genelde iki günde bir defa yumurta yaparlar ortala 6yumurta yaparlar yanına erkek alırsan yavruları olur onun habercisi

Açıkcası diğer daha yetkin arkadaşlar kadar bilgiye sahip olmamakla beraber, benim dişide kızışmıştı,yumurta yaptı yanına erkek aldım arada kur yaptı,erkek çok iyiydi,kızgındı, lakin asla izin vermedi, bana çok alışkın hatta yanaklarını kafasını kaşıtır felan..ama yanına erkeğin başka dişi attım şu an yumurtadalar:))

Demem o ki yanına erkek alacaksan eş tutturmak biraz zor bi süreç gibi(imkansız değil sanırım;))

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Açıkcası diğer daha yetkin arkadaşlar kadar bilgiye sahip olmamakla beraber, benim dişide kızışmıştı,yumurta yaptı yanına erkek aldım arada kur yaptı,erkek çok iyiydi,kızgındı, lakin asla izin vermedi, bana çok alışkın hatta yanaklarını kafasını kaşıtır felan..ama yanına erkeğin başka dişi attım şu an yumurtadalar:))

Demem o ki yanına erkek alacaksan eş tutturmak biraz zor bi süreç gibi(imkansız değil sanırım;))

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Zor değil sadecxe önemli olan şu evde beslenen dişi ya da erkek kuşun yanına eş aldıysanız ondan ilgiyi keseceksiniz asla ilgilenmeyeceksiniz yem su ihtiyaçlarını görüp kendi hallerine bırakacaksınız eşine alışmalı ve ona bağlanmalı şayet yavru almak istiyorsanız. siz eş alıyorsunuz sonra onunla ilgiye devam bu sefer kuşlar arasında anlaşmazlıklar eş istememe kavgalar meydana geliyor

İmzanız ne güzelmiş :D
Erkek istiyorum diyor kuş işte -_-