Karadeniz Pet

Yumurtlama

Yumurta kontrolü yaptınız mı?
Hayır ilk kuluçkası benim de ilk Deneyimim. Ilk yumurtasını yemişti çok rahatsız ettik diye düşündüğümden bi daha rahatsız etmedim. Şimdi yumurtaları alıp baksam bi daha üstüne yatar mı?

Benimde 1 çiftim var çok İy anlaşıyorlar fakat Hala yumurta yok 2 aya yakın olacak bu çiftimi alali yavru almayı çok istiyorum ne önerirsiniz bilgiye ihtiyacım var havuzlu tarçınli yumurta mamasi kenevir tohumu ve e vitemini veriyorum

Hayır ilk kuluçkası benim de ilk Deneyimim. Ilk yumurtasını yemişti çok rahatsız ettik diye düşündüğümden bi daha rahatsız etmedim. Şimdi yumurtaları alıp baksam bi daha üstüne yatar mı?
Benim de kuşların ilk kuluçkasi bencr rahatsız etmeyin bekleyin dolu yada boş son yumurtanın üstünden 21 gün geçince boş demektir alırsın.

Benimde 1 çiftim var çok İy anlaşıyorlar fakat Hala yumurta yok 2 aya yakın olacak bu çiftimi alali yavru almayı çok istiyorum ne önerirsiniz bilgiye ihtiyacım var havuzlu tarçınli yumurta mamasi kenevir tohumu ve e vitemini veriyorum
Gerisi kuşların takdirine kalmış. Kafesiniz geniş mi dişi yuvaliga ilgili mı ve kuşlar kızıştı mı

Kafesin bilmeli üretim kafesi baya genis disim çokda ilgili değil yuvaliga
Yuvaliga dal darı koydum girdi biraz zaman geçirdi.ama yavru yapıcak kıvamda değil çocuksu duruyor

Dişi kuşum bu kızgın değil sairim

Ekli dosyalar

• 20210416_211415.jpg
    20210416_211415.jpg
    790.3 KB · Görüntüleme: 9
Kuş yaş ve cinsiyetleriyle ilgili bı konu var oraya da atabilirsiniz diğer üyeler yorumlar

Çiftim bunlar erkeğim baya kur yapıyor

Ekli dosyalar

• 20210416_212155.jpg
    20210416_212155.jpg
    783.3 KB · Görüntüleme: 6
  • 20210416_212151.jpg
    20210416_212151.jpg
    808 KB · Görüntüleme: 6
  • 20210416_212143.jpg
    20210416_212143.jpg
    814.3 KB · Görüntüleme: 6
Yumurtaları kontrol ettinizmi . Yumurtalar boş olabilir.
Ilk kuluçkası benim de ilk deneyimim olduğu için ve Ilk yumurtasına rahatsız ettik diye yediğini düşündüğümden ikincisinden sonra hiç rahatsız etmedim. Yumurtaları çıkarıp baktığımda tekrar yatar mı üstüne

Ilk kuluçkası benim de ilk deneyimim olduğu için ve Ilk yumurtasına rahatsız ettik diye yediğini düşündüğümden ikincisinden sonra hiç rahatsız etmedim. Yumurtaları çıkarıp baktığımda tekrar yatar mı üstüne
Normalde sıkıntı cıkarmaz ama kuşun karakterine bağlı bir durum. Kontrolü eldiven varsa yumurtayı eldivenle almanızı tavsiye ederim. Öyle kontrol edin. Hassas canlılar oldugu için elinizle temas ettiğinizde yumurtaya, sinen kokuyu hissedebilir ve içgüdüsel olarak yumurtayı kıskanıp yadırgayabilir . Zaten uzerinde yatmadıgı için kontrol etmenizde herhangi bir sakınca olcagını sanmıyorum.