Karadeniz Pet

Yumurtlamasina ragmen..

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Benim disi kusum ilk yumurtasini dun yapti..Bugun yem ve sularini tazeledim..Mama verdim..Lakin ardindan tartisip,birbirlerini gagalamaya basladilar..Acaba neden olabilit.?

Rahatlık batmıştır :D Kafese yeni bir yiyecek vs konulduğunda ufak tefek tartışmaların olması normaldir.

Rahatlık batmıştır :D Kafese yeni bir yiyecek vs konulduğunda ufak tefek tartışmaların olması normaldir.
Anlam veremedim neden boyle yaptiklarini..disi yuvanin icindr etkek yuvanin tuneginde iyilet. Ama.disi yuvadan cikinca erkek yanina yaklastirmiuor..disi yuvaya girince t3krar sakimlesiyorlar

Erkek dişinin yumurtalarla ilgilenmesini ve dışarı çıkmamasını istiyor normal bir durum bu. Telaşlanacak bir durum yok.

Erkek dişinin yumurtalarla ilgilenmesini ve dışarı çıkmamasını istiyor normal bir durum bu. Telaşlanacak bir durum yok.
Hmm sayet durum buysa guzel..suanda 1 yumurtasi var..Dun yumurtladi..daha da yumurtlamadi..Kac gun arayla yumurtluyorlar..? Ve dunden beri disi kusum disari ciktiginda ciftlesiyorlar..bu normal mi.? Son sorumda erkekde arada yuvaliga disiyle giriyor..Sakincasi olur mu.?

Sakıncası olmaz. Gün aşırı yumurtlarlar genelde. Çiftleşmeleri normal.

Kuşlar medeni imiş yine de.
Önce tartışıyorlsr ardından kavga ediyorlar.
Benim erkek kuş direk taktik maktik yok bam bam bam diyor.

Kuşlar medeni imiş yine de.
Önce tartışıyorlsr ardından kavga ediyorlar.
Benim erkek kuş direk taktik maktik yok bam bam bam diyor.
Yok suanda Maşallah gayet iyiler..O anda sanirim Selçuk beuin dedigi hibi yuvadan ciktigi icin tepki vermis olmali..daha sonra hic bir sorun olmadi..

Sakıncası olmaz. Gün aşırı yumurtlarlar genelde. Çiftleşmeleri normal.
Selcuk bey bir sey daha danismak istiyorum size..Benim yuvaligimda kum yada talas yok..Cunku kum koydugumda onceden yuvaliga girmemisti,talas koydugumda ise yuvaliktan hep disi atti.. sanirim bos olmasini istedi..lakin simdi yumurtasi oldugundan cok tikir tikir ses heliyor..sanirim 2.yumurtasini yapti birbirlerine vuruyor gibi..tikir tikir gelen ses..ne yapmam gerek talas koysam yabancilar mi.?koymazsam.yumurtalar kirilir mi.?

Yavruların tamamı çıktıktan sonra azar azar talaş ilavesinde bulunabilirsiniz.

Yavruların tamamı çıktıktan sonra azar azar talaş ilavesinde bulunabilirsiniz.
Hmm..Bugun baktigimda 2.yumurtasini yapmis..Kirilmamislar.Uzerinde yatiyor..1 tutam kadar icinde talas.var zemininde..kendide yuvayi kemirerek.yapmisti bende talas koydugumda atamadiklari olmus azicik bisi..O zaman yavrular cikinca koyarim dediginiz gibi tesekkurler bilgi icin..Lakin yumurtadan cikar cikmaz koysam yavrulara talas zarar vermez diimi

Hmm..Bugun baktigimda 2.yumurtasini yapmis..Kirilmamislar.Uzerinde yatiyor..1 tutam kadar icinde talas.var zemininde..kendide yuvayi kemirerek.yapmisti bende talas koydugumda atamadiklari olmus azicik bisi..O zaman yavrular cikinca koyarim dediginiz gibi tesekkurler bilgi icin..Lakin yumurtadan cikar cikmaz koysam yavrulara talas zarar vermez diimi
havalar mevsim itibariyle zaten sıcak.
Bu sebeple talaş konusuna çok fazla takılmayın.talaş yumurtaların kırılmasına zaten engel olmaz.
Anne yumurtaların üzerinden kalkarken yumurtalar birbirine zaten çarpıyor.
Yumurtalar da kırılmaz ayrıca.

Talaş yavruların düz ve sert zemine basıp çarpık bacak olmaması adına kullanılır.
Yavrular çıkınca azar azar ilave edin.
Eğer ki istemiyorsa da ısrarcı olmayın.
Yuva onun yuvası neticede.

Bir de yavruların dışkısı talaşa yapışsın ve üstlerine bulaşmasın yuvalık temizliği kolay olması maksadıyla kullanılır.