Karadeniz Pet

Yuva ve kuş

Rosemly

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. 2 kuşum var. Erkek olan 3-4 yasında kesin var ama dişi olan kaç yaşında bir fikrim yok.(yavru olmadığı kesin) Dişi yuvalığa girip çıkıyor , kalamar kemiği kemirip duruyor , erkek kur yapınca kimi zaman izin veriyor, kimi zaman onu yere fırlatıyor. Arada kavga ettikleri oluyor. Şuana kadar çiftleşme görmedim. Ama dişi arada istiyor. Herhangi bir nijer gibi takviye yapmıyorum çünkü dişinin yaşından emin değilim , yaşlıysa bir sorun olur diye korkuyorum. Acaba yuvalığıda çıkarmalı mıyım? Dişi yuvaya girerken , erkek girmesini istemiyor gibi çekiyor kanadından. Yaşlı kuşlarda yumurta sıkışması olur diye duymuştum. Eğer kuşum yaşlıysa yuvalığı çıkaracağım. Acaba yaşını söyleyebilir misiniz? Ya da ne önerirsiniz?
VPWn8y.jpg

kuşunuz 1 yaş civarı yuvalık takılı kalsın sıkıntı olmaz inşaAllah siz yem su haftada iki kere mama verin neticeleri güzel olur inşaAllah keyifli hobiler

Disi kusun yasli gorunmuyor gibi ama birkac foto daha atarsaniz yakindan.net daha iyi olur. 1 ile 2 yas arasi sanki

masallah cok guzeler disi cok buyuk gosteriyor erkek yaninda

Cok guzeller masallah evet disi daha buyuk sanki fiziksel olarak yani

Teşekkürler peki bu tombul fizik herhangi bir sorun çıkarır mı :D

uyumlu kusa birsey olmaz bence.

eminmisiniz erkek kusunuzun 3 yasinda oldugunu? cok genc gosteriyor masallah

Bizim dişi daha baskın inşallah başka bir sorun çıkmaz. :)

erkeğin daha baskin olmasi gerekir ve erkegin büyük olmasi herzaman avantajdir ciftlesme saglanmasi icin sizinkinde baskin dişi gibi bu durumda erkegi yanindan kovalayacaktir surekli

Yuvalığı çıkarmayın dişi risk taşıyacak kadar yaşlı görünmüyor.Erkek de yaşına rağmen gayet sağlıklı görünüyor.
Cüsse olarak dişinin baskın görünmesi ne kadar kötü bir durum gibi gözükse de meseleye fazla etkisi olmaz.

Zamani gelince olur insallah :) siz gereken şartlari sağladiktan sonra sadece erkeğin baskin olmasi daha avantajli

Tamam ben meleklerime çok iyi bakarım artık öbür iş onlara kalmış birşey. çok teşekkür ederim yorumlarınız için. :)

uyumlu kusa birsey olmaz bence.

eminmisiniz erkek kusunuzun 3 yasinda oldugunu? cok genc gosteriyor masallah
Kusura bakmayın yeni gördüm. Evet komşumun kuşlarıydı bakmak istemeyince , ben aldım yavrucakları. Erkeğin 40 günlük halini biliyorum. Ondan 3-4 yıl oldu. :)

Geri