Karadeniz Pet

Yuvalığın içinde kanat çırpması

messevim

Meraklı Üye
Arkadaşlar bir çift muhabbet kuşum var. Hem dişisi hemde erkeği yuvalığın içine geçip içeride sesler çıkarıyor ve sürekli kanat çırpıyorlar. Daha sonra tekrar kafese geliyorlar. 1-2 dakika geçmeden tekrar geçiyorlar aynı işlemi yapıyorlar. Dişi bazen içeride kalıyor, erkek te yuvalığın deliğine gelip içeriye ötüyor..

Bu işlemler hep devam ediyor. Özellikle son 1 saattir bu işlemi sıklaştırdılar.

Acaba oyunmu oynuyorlar yoksa çiftleşme belirtisimi ?

çiftleşiyor olabilirler. bazı kuşlar mahremiyeti severler, yuvalıkta çiftleşirler.

çiftleşiyor olabilirler. bazı kuşlar mahremiyeti severler, yuvalıkta çiftleşirler.

8 aydır bekliyorum inşAlah dediğiniz gibi çiftleşme belirtisidir. Bana oyun gibi geldi ama bilmiyorum. Çiftleştikten sonru kuşlarda davranış değişikliği vs olur mu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:03 -->-> Daha önceki mesaj 18:02 --

Çiftleşiyorlar. Yumurtalar yolda.

Hayırlı üretimler.

ustam çok kesin konuştunuz. inşAllah dediğiniz gibidir :)

8 aydır bekliyorum inşAlah dediğiniz gibi çiftleşme belirtisidir. Bana oyun gibi geldi ama bilmiyorum. Çiftleştikten sonru kuşlarda davranış değişikliği vs olur mu ?

1 hafta sonra dişi kuşun hareketlerinin yavaşladığını görürsünüz. önce kanatları kuyruk hizasının altına düşer. sonra kuyruğunu da alta kaydırır. dışkısı büyür, yuvalıktan çıkmamaya başlar.

1 hafta sonra dişi kuşun hareketlerinin yavaşladığını görürsünüz. önce kanatları kuyruk hizasının altına düşer. sonra kuyruğunu da alta kaydırır. dışkısı büyür, yuvalıktan çıkmamaya başlar.

inşAllah inşAllah dediğiniz gibi olur o zaman dileyin benden ne dilerseniz :p

Yetişkin kuşların yuvanın içinde kanat çırpmasının başka anlamı pek olamaz. Boş kanat çırpacak olsaydı kafeste yapardı. Talaşı v.s. temizleyecek olsa o işi gaga ile yapar, kemirir. Yavru kuşlar yuvadan atlamaya hazırlanırken yuva içinde kanat çırparlar antrenman yaparlar. Geriye sadece malum ihtimal kalıyor.

Hayırlı olsun yumurtalarınız en çok 8-10 gün.

Geri