Karadeniz Pet

Yuvalık Boyutu Ne Kadar Olmalı?

Yağmur Kuşsan

Emektar Üye
Merhabalar arkadaşlar, elimde bir yuvalık var ama ideal bir yuvalığın boyutu ne kadar olmalıdır bilemedim, bana yardımcı olursanız sevinirim. Bir de yuvada folluk olması zorunlu mudur? Elimdeki yuvalığın boyutları:
Yükseklik: 18.5 cm
Genişlik: 14 cm

Folluk bence kesinlikle olmali,.bir kez yavru aldım ama plastik folluk olmasa temizlemekte çok zorlanirdim. Follukta talaş olmasına rağmen yavruların dışkıları yapışıyor telle kazıyarak temizliyordum tahta zemin olursa çok daha zor olur

Hocam şimdi burdan sana kimse net su boyutlarda olsun diyemez ama büyük olmalı örneğin içine bir anne en az 3/4 yavru rahat rahat sığmali kendin hesap et

Hocam şimdi burdan sana kimse net su boyutlarda olsun diyemez ama büyük olmalı örneğin içine bir anne en az 3/4 yavru rahat rahat sığmali kendin hesap et
Hocam yavruların boyutlarının ne kadar olacağını bilmediğimden dolayı tam olarak hesap edemiyorum daha önce kuşlarımın yavrusu olmadığı için :D Ama elimdeki yuvalık bana büyük gelmiyor açıkçası, yuvalık almak istiyorum ama petshopta biraz pahalıya satıyorlar, internetten alsam da ölçülerini yazmayabiliyorlar, karar veremedim.

Fotoğrafını atar mısınız yuvalıginizin ? Yani yavrular 20 günü geçince normal kuş boyutuna geliyor.hemen hemen

Hocam yavruların boyutlarının ne kadar olacağını bilmediğimden dolayı tam olarak hesap edemiyorum daha önce kuşlarımın yavrusu olmadığı için :D Ama elimdeki yuvalık bana büyük gelmiyor açıkçası, yuvalık almak istiyorum ama petshopta biraz pahalıya satıyorlar, internetten alsam da ölçülerini yazmayabiliyorlar, karar veremedim.
Bu yuvalığa göz atabilirsiniz ölçüleri güzel, hatta bende sepete ekledim :)

Bu yuva çok küçük buna göre plastik follukta yok, benimde ilk böyleydi baktım anaç bile zor sığıyor yumurtlamadan değiştirdim. Büyüğünü temin edin

Bu yuva çok küçük buna göre plastik follukta yok, benimde ilk böyleydi baktım anaç bile zor sığıyor yumurtlamadan değiştirdim. Büyüğünü temin edin
Benim dişi kuşun kuyruğu bükülüyordu içinde, ben de bu yüzden tedirgin olup 2. kuluçkalarında rahat etmeleri için yuvalık arayışına girdim, çok teşekkür ederim yardımınız için.