Karadeniz Pet

Yuvalık içerisi

Arslan V.

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba,

Yuvalıklarımın bazılarında ovallik yok tabanları düz buna binayen bende içlerine biraz talaş bırakmıştım. Talaşları attılar, sıkıstırılmıs elyaf koydum onlarıda parcalayıp attılar gene. Burda yuvalıkların içerisine ne koyabılırım ?

Disi yuvalikta birsey istemiyor anlasilan hic bir sey eklemeyin malzemesini kendisi yapar yada oyle kulucka yapar yavrular cikmaya basladiktan sonra birer tutam eklersiniz

Elyaf koymayın. Yuva içersine talaş veya kuş kumu konabilir. Kış aylarında kuşkumu koymak önerilmez. Talaşları attılarsa tekrar koymayın. Yuva içersinde bir çukur olmaması yavruların çarpık bacak olmasına veya yumurtaların dağınık durmasına neden olabilir. Dişi yuvalıkta ise bu kuluçkada müdahale etmeyin diğer kuluçkada yuvalık tabanına ortası delik bir parça ayarlayabilirsiniz.

Elyaf koymayın. Yuva içersine talaş veya kuş kumu konabilir. Kış aylarında kuşkumu koymak önerilmez. Talaşları attılarsa tekrar koymayın. Yuva içersinde bir çukur olmaması yavruların çarpık bacak olmasına veya yumurtaların dağınık durmasına neden olabilir. Dişi yuvalıkta ise bu kuluçkada müdahale etmeyin diğer kuluçkada yuvalık tabanına ortası delik bir parça ayarlayabilirsiniz.
yavrularda oluşabilecek sorunlar konusunda önceden önlem almak adına bahsettiğiniz tahtayı ayarlayıp koysam ?

yavrularda oluşabilecek sorunlar konusunda önceden önlem almak adına bahsettiğiniz tahtayı ayarlayıp koysam ?
Dişi kuluçkada değilse veya yuvada fazla vakit geçirmiyorsa koyabilirsiniz. Diğer durumlarda dişi strese girip yuvaya ilgisini kesebilir.

ben çözümü kum da buldum ondan önce ne koyduysam ufalayıp ufalayıp attılar