Karadeniz Pet

Yuvalık için zemin malzemesi ve düzeni

Doguscan

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba yuvalığın içine ne koyulmalı bazıları saman bazıları talaş bazıları kum diyor bilgisi olan var mı ?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
d38ff53c4c3ef1ba8ffbf52a47eb607f.jpg

Talaş koyabilirsiniz dişi yuvaligi hazirlarken atarsa ekleme yapmayin istedigi sekilde ayarlasin

Hamster talaşı kullanın derim yazın kum kullanılabilir ama kışın pek tavsiye etmem

Petshoplar satıyor

Teşekkürler

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kalın çam talaşı veya hamster talaşı tercih edebilirsiniz alternatif olarak pudralı kedi kumu da olabilir. yaz ın sıcak zamanlarda ise kumda olabilir.

Ustalarımızın dediği gibi çam veya hamster talaşı uygun olur. Yazları ise kuş veya pudralı kedi kumu kullanabilirsiniz.

Arkadaslar ben yuvanın içine Talas koydum dişi hepsini yuvadan attı ilk yumurtlamasi ve yuvanın içinde folluk yok şuanda yumurta var ama dışı yumurtalara yatıyor yuvanin içinde yumurtalar yuvarlaniyor resmen ne gibi bi önlem almam gerekiyor bilgisi olan yardimci olabilir mi ?

Arkadaslar ben yuvanın içine Talas koydum dişi hepsini yuvadan attı ilk yumurtlamasi ve yuvanın içinde folluk yok şuanda yumurta var ama dışı yumurtalara yatıyor yuvanin içinde yumurtalar yuvarlaniyor resmen ne gibi bi önlem almam gerekiyor bilgisi olan yardimci olabilir mi ?
ortası çukur folluk kullanman lazım yuva yaparken talaşları atabilir normal