Karadeniz Pet

Yuvalık öneri

Mdasdemir

Yeni Üye
Merhaba,ben yuvalık içine hasır ip koymak istiyorum doğum için.talaş yada pamuk yerine.uygunmudur.bi zararı olurmu

Merhaba,ben yuvalık içine hasır ip koymak istiyorum doğum için.talaş yada pamuk yerine.uygunmudur.bi zararı olurmu
Talaş en guzeli zaten disiniz koydugunuz talasi ipi vb seyleri yuvaliktan aticak yumurtalar cikmaya basladiktan sonra birer tutam ekliyceksiniz nemi islakligi emsin diye yuvayi disi istedigi gibi hazirlar talas hasir ip koymada israr ederseniz yumurtlamayi geciktirirsiniz belki de hic yumurtlamaz karar sizin hayirli aksamlar

Bende Yeni taktım yuvalıgı plastik folluklu içine biraz talaş koydum ve bit yapmasın diye bir kaç yerde duydugum bit önleyen okaliptüs yaprağı aldım aktardan çokta güzel kokuyor muhabbet kuşlarıda seviyormuş talaşın içine koydum öyle de yapabilirsiniz

Talaş en guzeli zaten disiniz koydugunuz talasi ipi vb seyleri yuvaliktan aticak yumurtalar cikmaya basladiktan sonra birer tutam ekliyceksiniz nemi islakligi emsin diye yuvayi disi istedigi gibi hazirlar talas hasir ip koymada israr ederseniz yumurtlamayi geciktirirsiniz belki de hic yumurtlamaz karar sizin hayirli aksamlar
Benim yuvalığımda talaş var, çiftim hiç yuvaya girmedi henüz. Talaştan mı?

Benim yuvalığımda talaş var, çiftim hiç yuvaya girmedi henüz. Talaştan mı?
Talas var diye yuvaya görmemezlikten yapmazlar. Takası lstemezse atıyor zaten yuvadan. Benim bir çiftin öyle yaptı diğer çiftin disiside kendine göre duzenledi

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Talas var diye yuvaya görmemezlikten yapmazlar. Takası lstemezse atıyor zaten yuvadan. Benim bir çiftin öyle yaptı diğer çiftin disiside kendine göre duzenledi

Evet bende öyle biliyordum ama işte emin olamadım bir an, Teşekkür ederim usta

Telefonu yeni aldim tahmin acikmis sacma sapan yazmis neyse siz.anladiniz beni :)

Evrim bey cevaplamis ek olarak talasi atarsa tekrar eklemeyin diyebilirim ve cift olma yolunda kuslariniz cook erken insallah yavrularini gorursunuz
Gerçekten çok mu erken daha? Sizce ne kadar var?

Bilemeyiz bazi kuslar eve geldogi ilk gun ciftlesip yavru veriyor 2 3 ay 1 yil da surebilir
Peki çok erken olduğunu nasıl anladınız? Benim kuşlarımda öpüşüyor hatta erkek dişiyi besliyor, erkek çok fazla kur yapıyor ama dişi ilerisine izin vermiyor gagalıyor ve bazen tünekten kaçıyor erkek kuşum.. :(

Peki çok erken olduğunu nasıl anladınız? Benim kuşlarımda öpüşüyor hatta erkek dişiyi besliyor, erkek çok fazla kur yapıyor ama dişi ilerisine izin vermiyor gagalıyor ve bazen tünekten kaçıyor erkek kuşum.. :(
Cevabi kendiniz vermissiniz:) malum forumda baya konulariniz mevcut zaman lazim yavru vermelerine odaklanirsaniz zaman gecmez birakin kendi hallerine olacaktir bir gun

Cevabi kendiniz vermissiniz:) malum forumda baya konulariniz mevcut zaman lazim yavru vermelerine odaklanirsaniz zaman gecmez birakin kendi hallerine olacaktir bir gun
Siz ilk üretiminizde nasıldınız? Ben çok sabırsızımda üstad :D

Bende ilk zamanlar acele ediyordum cok fazla heyecanliydim :)

Bende ilk zamanlar acele ediyordum cok fazla heyecanliydim :)

Kesinlikle öyleyim, belki kuşlarımı bu yüzden rahatsız ettiğim sürekli bir şey görme çabasında olduğum için rahat ettiremediğimdendir. Gülsem mi ağlasam mı, Çok zor durumum çok :)

Insaniz sabir bizim icin coook zor biliyorum ayniyiz farkimiz yok yani :) usta degilim bu arada canlilari seviyorum diyelim hobi amacli hepimiz ogrenmeye devam
Evet bende hobi edindim muhabbet kuşunu yıllardır. Son birkaç yıldır bu konu da bayağı hobi sahibi oldum mesela, bu da ilk çiftim :D Ya şöyle söyleyeyim, ben mubişimi elime aldım bugün inciğini cinciğini oğlumun evire çevire sevdim öptüm yine. Eşek sıpası dedim ha gayret ya dedim. Ya özlüyorum elime alamıyorum bakamıyorum çıldırdım bugün :D:D Ama onlara sorsak of ya bu da hep bizim başımızda bir gidemedi derler kesin

Kesinlikle öyleyim, belki kuşlarımı bu yüzden rahatsız ettiğim sürekli bir şey görme çabasında olduğum için rahat ettiremediğimdendir. Gülsem mi ağlasam mı, Çok zor durumum çok :)
Birakin kendi hallerine olacagi varsa olur siz yemini suyunu degistirmek mama vermek disinda rahatsiz etmeyin onlar ne yapacagini bilir zamani geldigindede yapar :)

Evet bende hobi edindim muhabbet kuşunu yıllardır. Son birkaç yıldır bu konu da bayağı hobi sahibi oldum mesela, bu da ilk çiftim :D Ya şöyle söyleyeyim, ben mubişimi elime aldım bugün inciğini cinciğini oğlumun evire çevire sevdim öptüm yine. Eşek sıpası dedim ha gayret ya dedim. Ya özlüyorum elime alamıyorum bakamıyorum çıldırdım bugün :D:D Ama onlara sorsak of ya bu da hep bizim başımızda bir gidemedi derler kesin[/QUOTE
Salip salmamak sizin kararinizdir ama bos olup yumurtlayan yavru buyuten ciftlerde var

Geri