Karadeniz Pet

Yuvalıkla aşırı ilgilenme

limonk.u.s

Yeni Üye
Merhaba yetiskin erkek kuşumun yanına yetiskin bir dişi aldım. Yaklasik 1 aydır beraberler dişi ilk geldiği günden beri sürekli yuva ile ilgileniyor.hizli hareketlerle girip cikiyor,eseliyor yuvanin icini.Fakat Erkege cok pas vermiyor. Bazen kanat tunekte kanat cirpip erkegi korkutuyor erkek kafes tabanına iniyor. Yuva ile oynuyor sanki ciftlesme olmayacak gibi ne yapmaliyim ustalardan bilgi almak isterim. Yuvalık kalsin mi baska bir yöntem denemeli miyim?

Erkek baskın degilse çiftleşme olsa dahi uzun zaman alacaktır. Biraz beklemekte fayda var, bende aynı durumda 4 ay bekledim ve yumurtladılar

Galiba baskın değil.Yuvaligi cikarsam mi bilemedim. cunku sanki disi yuvaya kaciyor gibi.erkek yuvaliga hic girmiyor sadece iceri bakiyor.

Bir ihtumal erkek formda olmayabilir. 3 günde bir yumurta maması ve buğday filizlendirme verebilirsin. Az miktarlarda keten, kenevir, nijer tohumlarından birini kullanabilirsin.

Ama birbirlerini beğenmedilerse genelde çiftleşmekten çok çenelerine vuruyor. Şans işi biraz.

Bir fikirde manevi bağlılığın yoksa dişiyi değiştirebilirsin.