Karadeniz Pet

Yuvalıktaki iğne gibi tutucak?

Mhbtksu06

Meraklı Üye
Yuvalık aldım bugün ama aklımd bi soru var üst kapağı açmamıza yarayan tutucak altı sivri olduğu için kuşlarıma zarar verirmi yani kafalarına filan girer mi?
Birde erkek muhabbet kuşu yuvalığa girermi?
@Sakuram

Yuvalık aldım bugün ama aklımd bi soru var üst kapağı açmamıza yarayan tutucak altı sivri olduğu için kuşlarıma zarar verirmi yani kafalarına filan girer mi?
Birde erkek muhabbet kuşu yuvalığa girermi?
@Sakuram
Dediklerinizi anlayamadım, resim atmalısınız.

bende anlamadım ama ya hani yuvalığın üstünü çekip açarızya işte o çektiğimiz kısım altı sivri ondan korkuyorum

a

Ekli dosyalar

• 25488575_134125547369973_128876955_n.jpg
    25488575_134125547369973_128876955_n.jpg
    20.1 KB · Görüntüleme: 31
Kardeşim kusura bakma ama bu şekilde gördüğüm de bana göre bir sıkıntı yok fakat anlayamıyorum bu nasıl bir sistem. Bende mi sıkınıtı var bu yuvalıkta mı bir sır var bilemedim :D

Yani bunu takınca kuşlara zarar gelmezmi ucu uzun ve sivri

Nereye takacaksınız? Takmayın ne gerek var, yuvalık nasıl bir yuvalık ki takmadan kullanılmıyor mu?

Hem zararda verebilir.

evet takmak istemiyorum ya şu gördüğünüz küçük deliğe takılıyo bu

Şimdi gördüm tamam, gerek yok ya kullanmayın. Normalde yuvalığın kapılarını açmakta zorlanıyor musunuz? Eğer öyle ise başka bir yuvalık almanızı öneririm, bu konuda benimle irtibata geçebilirsiniz özelden satışını gerçekleştiriyorum.

O halde deliğe başka bir şey sokarak gerçekleştirebilirsiniz, bir tahta parçası mesela.

Bir şey daha diyicem ikiside kızgın durumda ama bir türlü çifleşmiyorlar sadece dişi erkeği kaşıyor ve dişi bi kere ayak attığını gördüm sonuç ne olur acaba ama erkeğin ayak atması lazım gibi geldi bana

Ayırma yönetemi uygulayabilirsiniz, mama verin muhakkak mama tarifimin linkini paylaşayım ki konu da yem takviyesine de değindim ki yem takviyeleri içinde E vitamini de barındırdığı için yumurtalarda verim almamızı sağlar:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/mama-hk-bilgilendirme-sakuram.62649/

Bunun dışında kimi kuşlar streslidir, fazla rahatsız edildiklerinde kendilerinden verim alamayız. Hadai yumurta aldık diyelim, yumurtalarını kırabilirler; atabilirler yahut üstlerine dahi yatmayabilirler ki bu yumurtların bozulmasını sağlar. Gidenlere geçmiş olsun.

Geri