Karadeniz Pet

Yuvaya giriyorlar ama yumurta yok ?

Barış07

Meraklı Üye
Arkadaslar uzun süredir aranızda olamadım benim sorum başlıkta yazdığım gibi kuşlar yuvaya girip çıkıyorlar sürekli bi hareketlilik var fakat ne bir yumurta var haftalardır nebaska bişi yumurta yemi hazırlayıp koymayı düşünüyorum ev zaten günün 12 saati boş yani sessiz sakin bir ortam fakat 4 aydır bende olan ve daha önce yavru alınmış bu kuşlarda herhangi bir hareket göremedim mamayı hazırlayıp gunasiri vericem taze taze başka bir formül yada ek takviye varmıdır ? Yumurta yemi için bebe bisküvi+suyu sıkılmış havuç+haşlanmış yumurta+irmik robottan geçirip servis edicem

bende bir çiftim için 10 aydır bekliyorum yuvaya girme kur yapma var ama yumurta yok

Kuş kendini rahat hissettiği zaman yumurtlayacaktır örneğin benim bi çiftim 1 aydır aralıksız çiftleşmelerine rağmen yeni yeni yumurta geliyor. Dediğim gibi kuşun karakteriyle alakalı

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuş kendini rahat hissettiği zaman yumurtlayacaktır örneğin benim bi çiftim 1 aydır aralıksız çiftleşmelerine rağmen yeni yeni yumurta geliyor. Dediğim gibi kuşun karakteriyle alakalı

ben daha çok bekliyecem sanırım. Dişi kuş kurlara yeni yeni cevap vermeye başladı ama kavgada çok ne yapacam bilmiyorum

Çiftleşme hiç görmedim çok seviyorum ikisini zaten ama sırf Rahatsız etmemek adına temizlik dışında yaklaşmiyorum yumurta yemini hazırladım verdim akşam tazelicem yediler mi pek bilmiyorum hazırladığım mama bitene kadar 4 gün falan denicem olursa kısmet hergun suluklarini tazeliyorum içme suyu veriyorum hep ama çok isterim yavru almak insallah olur olmazsa da omurlerinin sonuna kadar benimle ikiside ınsallah

Siz mamayı verin yeselerde yemezeselerde ki zamanla yiyeceklerdir kuşların bi fotoğrafı var mı ?

ben daha çok bekliyecem sanırım. Dişi kuş kurlara yeni yeni cevap vermeye başladı ama kavgada çok ne yapacam bilmiyorum
Allah seni inandırsın bikere kavga etmediler 5. Aya giricez bende kuşlar ikiside birbirine yem kusmalar ilgi alaka ayda bir sirkeli su ile iyice yikarim kafesi falan abi birlikte çift ucuyor lar evde dip dibe sürekli akşam foto da eklicem dün unuttum cekmeyi ama bakalım ınsallah senin kuşlarda sevindirir güzel haberler görelim ınsallah

Allah seni inandırsın bikere kavga etmediler 5. Aya giricez bende kuşlar ikiside birbirine yem kusmalar ilgi alaka ayda bir sirkeli su ile iyice yikarim kafesi falan abi birlikte çift ucuyor lar evde dip dibe sürekli akşam foto da eklicem dün unuttum cekmeyi ama bakalım ınsallah senin kuşlarda sevindirir güzel haberler görelim ınsallah
inşallah benim kuşlarda kafes dışında çok iyi anlaşıyorlar beraber uçuyorlar ama kafes içinde kıyamet kopuyor . erkek dişinin kanatlarının üstüne vuruyor diye dişi de vuruyor kavga ediyorlar ama zarar verici bir kavga değil ben anlamadım valla bir öpüşüp yem kusmalar bir kavga etmeler ne olucak böyle

Kuşlardan yumurta almak istiyorsan kafesten salma kalsınlar kafeste fotolara baktıktan sonra sağlıklı yorum yapabilirim

Arkadaslar resim yüklemede sanırım sıkıntı var telefondan halledemedim malesef bu arada hazırladığım yemi yemişler abartı derecede olmasada yemişler sevindim baya bi umarım iyi gelir

Bu konuyu okurken sanki yazılanları ben yazmışım gibi hissettim [emoji4] Benim çiftim de 4 aydır bende yeni yeni yuvalığa girmeye başladılar ama hala yumurta falan yok.Halbuki o kadar zaman çiftleşmelerine rağmen.Fikri olanı ben de dinlemek isterim. Bu konuyu takip edeceğim [emoji4]

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ev soğuk değil çok sıcakta değil açık konuşmak gerekirse dün izledim biraz yahu bir miskinler böyle hiç hareket edelim falan yok hayattan bezmisler sanki tünek de dip dibe erkek de hiç hareket yok anlamadim gitti sabır işi derler bu işler için olmadı artık güzel bir salma kafes alıp 3 çift daha ekleyip serbest şekilde birbirlerini gaza getirir belki diye düşünüyorum sosyal olurlar falan ama kendim yapayım desem ne zaman var ne imkan alayım desem çok pahalı fiyatlar büyük salmalar bi formül bulucam .

Ev soğuk değil çok sıcakta değil açık konuşmak gerekirse dün izledim biraz yahu bir miskinler böyle hiç hareket edelim falan yok hayattan bezmisler sanki tünek de dip dibe erkek de hiç hareket yok anlamadim gitti sabır işi derler bu işler için olmadı artık güzel bir salma kafes alıp 3 çift daha ekleyip serbest şekilde birbirlerini gaza getirir belki diye düşünüyorum sosyal olurlar falan ama kendim yapayım desem ne zaman var ne imkan alayım desem çok pahalı fiyatlar büyük salmalar bi formül bulucam .
Aynı sorunu yaşadım aylarca bekledim mamalar kondisyon mamaları hepsini yaptım yumurta maması ne varsa anlayacağınız ama olmadı dişi pas vermedi bir türlü bende çareyi hazır Bi takım almada buldum iki kafes oldu yani salma evin içinde olmaz diye düşündüğümden.5 gün önce hazır çift aldım. Hazır çifti benim kuşların karşısına koydum çiftleşme sesleri yavru sesleri dinlettim belki faydası olur diye. Ve iki gün önce eve getirdiğim günden 3 gün sonra hazır çiftin çiftleştirini gördüm. Bendeki çift ise kurları inanılmaz çoğalttı ve dişi izin vermemesine rağmen şuan yuva hazırlıyor. Size tavsiyem hazır bir çift almanız güvendiğiniz Bir yerden. Ben yakın zamanda yumurta istediğimi vs söyledim elinde olanların en iyisinden önerdi bana ve memnunum sizde aynı şekilde yapabilirsiniz normal Bi kafes pahalı gelmeyecektir.

Eģer kuşlar pasifse mamalarına keçi boynuzu tozu katmanız onları kızıştırır.

Ya arkadaşlar benim erkek uyku modunda birazda titriyor yatarken sanki hasta gibi birazda sönük duruyor tünekte moralim çok bozuldu ınsallah ben yanılıyorum yada evham yapıyorum bilemedim ınsallah korktuğum olmaz yumurta yavrudan vazgeçtim kuşlara bişi olmasin .

Ya arkadaşlar benim erkek uyku modunda birazda titriyor yatarken sanki hasta gibi birazda sönük duruyor tünekte moralim çok bozuldu ınsallah ben yanılıyorum yada evham yapıyorum bilemedim ınsallah korktuğum olmaz yumurta yavrudan vazgeçtim kuşlara bişi olmasin .
dışkısı nasıl ishal varmı

ishal yok titreme az kabarma var oda sıcaklığı 19 derece resimler için kusura bakmayın

Ekli dosyalar

• 20170131_183359.jpg
    20170131_183359.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 19
  • 20170131_183457_Richtone(HDR).jpg
    20170131_183457_Richtone(HDR).jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 17
  • 20170131_183528_Richtone(HDR).jpg
    20170131_183528_Richtone(HDR).jpg
    3 MB · Görüntüleme: 15
  • 20170131_183541_Richtone(HDR).jpg
    20170131_183541_Richtone(HDR).jpg