Karadeniz Pet

Yuvaya nasil girecekler

Şeker2019

Paylaşımcı Üye
Bugun yuva aldim kuslarim cok korkaklar. Nasil girecekler? ne kadar beklemeliyim? Girmesi icin benim yapabilecegim bisey var mi?

Öncelikle profesyonel değilim,yuvaliga kendileri isterse girerler senin yapabileceğin pek birşey yok.İsterlerse girerler yuva yapacaklari zaman lâkin tunegi yuvaligin girişine yakin koyarsan belki bir göz atabilirler. :)

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende oyle yaptım. Ama Yuva ilgilerini nasıl çekebilir?

Bende yavrulayacaklari zaman girdiler diğer türlu pek görmedim,ciftseler sabir edip bekleyeceksin umarim benim kadar beklmezsin 1 sene [emoji51]

Cok fazlaymis:) cok korkaklar iste sorun bu

O zaman ortama alismalarini bekliyeceksin fazla rahatsiz etmeden yerlerini degistirmeden

Karışmayın kendi hallerine bırakın

Kafesin fotoğrafını yükleyin biraz uzak olsun nerde ne var görelim.

IMG-20191104-WA0005.jpeg
1572973441061152761634.jpg

Kafeste kac tünek olması gerek?
Salincagi çıkartmali miyim

Kafesteki oyuncakların hepsini alın. Kafese mineral blok ve kalamar kemiği takın. Akıllı yemlik koymanızı tavsiye ederim çok sık yem değişimi için rahatsız etmezsiniz. Resime göre işaretledim ne yapacağınızı yazıyorum;
  • Kırmızılar tünek olsun iki tane yeterli işaretli yerlerde dursun arası boş kalsın kanat çırparlar kuşlar için iyidir.
  • Mavi yerlere suluk gaga taşı kalamar kemiği vs.. asın tünek dibinde olması içmelerini be yemelerini kolaylaştırır.
  • Sarı yerde kapı varsa akıllı yemliği oraya takın.
  • Kafesi biraz daha yukarı yere koyun sakşn yer olsun gün ışığı alsın.
  • Haftada 2-3 kez mama yapın alışana kadar sürekli verin. Elmayı vermeyin kızgınlığı alır o yüzden kızışmalarını istiyoruz.
  • Haftada 1 genel temizlik yapın gün içerisinde 1-2 defa kontrol edin çok fazla rahatsız etmeden uzaktan izleyin.
6DF1A3F8-0140-4511-90E8-8928E5B5F688.jpeg

Çok yardımcı oldunuz sağolun dediklerinizi en kısa zamanda yapacağım