Karadeniz Pet

1 Yeni Show Daha Sahiplendim.

Kayahan Günay

Paylaşımcı Üye
[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] [MENTION=5249]Ercan YAŞAR[/MENTION]

Kuş Nasıl Bilgi Istiyorum Kuş Tüyde Aldığım Arkadaş Tüyden Çabuk Çıksın diye Kuyruğunu Çekmiş .

Son düzenleme:
Hayirli olsun :) çok cekici bi kuş.tam istediğim renklerde.ama çek ariyorum :)

Saolasin bulursun ins

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:30 -->-> Daha önceki mesaj 08:22 --

Günceldir konu

Tüyden çabuk çıksın diye kuyruğunu çekmek ? İlk defa duydum . Bilen varsa bende merak ettim valla. Maşallah erkeğe bu arada güzel kuş.

Bende Ilk Defa Duydum Ve Hiç Yapmıyacagim Birsey Yazık Kuşa

maşallah,
rengi çok hoş...
hayırlı günlerde besleyiniz...

Maşallah, hayirli olsun, keyifle besleyin.
Kus şuanda tüyde görünmüyor.

kuyruk cekme işini ilk defa duydum biraz garip geldi bana

güzel kuşlar hayırlı olsun .

Hayırlı olsun.

Maşallah. Tüyleri kadar ömrü olsun. Kuş 2013 kuşu galiba. Kuyruk işine gelince yapan var. Duydum ama faydasını gören bilmiyorum.

Tüyden çabuk çıksın diye kuyruğunu çekmek ? İlk defa duydum . Bilen varsa bende merak ettim valla. Maşallah erkeğe bu arada güzel kuş.

2 yaşında var mı bu? Maşallah güzelmiş.
Ben de duymadım şu kuyruk çekme işini..

Mevsiminde tüye giremeyen kuşlara yapılan bir uygulama kuyruk çekme işlemi . Eğer kuş tüye giremezse bu işlemi tüm kanatlılarda uygulamak işe yaramıştır. Tüy zamanında tüye giremeyen canlı keyifsizleşir ve hastalanır . Kuyruk çekme işlemi uygulandıkdan sonra hayvan rahat rahat tüye girer genelde güvercin beslerken uyguladığım bir yöntemdir hatta gögüs altı tüyleride ufakda olsa yolunur ve kuşumuz sağlıklı bir şekilde tüy değişikliğine gider.

Bende Ilk Defa Duydum Ve Hiç Yapmıyacagim Birsey Yazık Kuşa

Bunun acımazsızlıkla yada gaddarlıkla bir alakası olmadığı gibi yapılan bu işlem canlının daha sağlıklı olması için uygulanan rutin bir işlemdir. Tabi bakış açısına göre değişir.

Son düzenleme:
Maşallah Hayırlı olsun da BU Kuşlarqa ne diye eziyet ederler anlamadım.. Ben o arkadaşın saçını çeksem daha çabuk büyüsün diye aceba nasıl bir acı çeker onun üzerinde bir denemek lazım .. 2 3 haftaa içinde Tüyünü tamamlıyor normalde.. :D :D :D

Son düzenleme:
Maşallah güzel kuş.
Hayırlı olsun.
Güle güle büyütün.
Ömrü uzun olsun İnşallah.

Maşallah güzel kuş güle güle besleyin

Cok guzel bir kus, cok begendim, gule gule besleyin

şimdi sunu bastan söleyim jumbo kuşlarında kuyruk sorundur bunu bil bence kuşun kurugu çıkmıo olabilir vede kuş tüyden çabuk cıksın die yulaf veriliri kuyruk çekilmez bence o kuşun kuyrugu çıkmıor...

2013 bilezikli

şimdi sunu bastan söleyim jumbo kuşlarında kuyruk sorundur bunu bil bence kuşun kurugu çıkmıo olabilir vede kuş tüyden çabuk cıksın die yulaf veriliri kuyruk çekilmez bence o kuşun kuyrugu çıkmıor...

Yani bir insanın günahını almak ne kadar kolay . Kuşu arkdaşa ben verdim ve kuşun kuyrukları resimdede görüldüğü üzre çıkıyor yulaf tüye girmiş kuşa serinlesin diye verilir tüye giremeyen kuşa yulaf verilmez cünkü kuş tüye girmediği için hastalanır keyifsizleşir. kuuruk çekme tüy yolma işkemi bir altarnetf olarak uygulanır ve işe yaramıştır . 100 Liralık bir insan değiliz çok şükür kimseye yalan söyleyerekde kandırmayız allahın izniyle kuşun kuyruğu çıkmasa emin ol burda satmak yada takas etmek yerine evimde besler kendi adımı kirletmem burda.

[MENTION=13710]Kayahan Günay[/MENTION] Dostum kuşla alakalı aklında bir soru işareti varsa kafanda özelden ulaş lüften yada ben ulaşim . Kimseyle bu tarz münakaşalara girmek istemiyorum ve anladığım kadarıyla kafanda oluşan soru işaretleri var özelden ulaşırsan kuşumu geri almak istiyorum ;)

Son düzenleme:
Geri