Karadeniz Pet

1 Yeni Show Daha Sahiplendim.

Tebrikler Ercan Bey, tutumunuzdan dolayı sizi tebrik ediyorum. "baskentli06" nickli arkadaşımız benim kuşlarım ada kuyruksuz para etmez dedi. Ben satmaktan vazgeçtiğim halde anlayan kişi gelip 100 TL fazlasını verip kuşları satın aldı. Şimdide yavrusunu aldı. Sürekli beni arayıp teşekkür eder. Hatta damızlıkları satmıyorum dediğim için kuşlarımın yavrularını da istiyor. İsim adres telefon verebilirim.

Diğer kuşumu satmadım, satmakta istemiyorum. Hatta isteyen olursa afaki rakam söylüyorum, satılmasın diye. O kuşumun altında da 4 yavru var. Paşalar gibi bakıyorlar.

Aracın tamponu yok diye pert araç gibi mi değerlendirilir. Bu nasıl bir mantalite gerçekten anlamıyorum.

Kuşu alırken soracaksin bu soruları. Satıcının cevapları ikna edici değilse başka birine danisayim diyeceksin bunu istedin diye satıcı bozuk atacak olursa zaten ondan kuş değil selam almayacaksin demekki içinde fesatlik vardı bozuldu diyeceksin başka kapıya gideceksin. Forumdan aldığın kuşu yine forumda bu tarz bi soruyla kafandaki soru işaretleriyle lanse etmen kuşa ve satıcıya saygisizliktir.

Kuşların en Hassas ve en yorucu dönemi tüy dönemidir hem tuydeyken bitkin olur hayvan hem de tüye girememisse. Tüye giremeyen hayvanın belinden tüy çekme yöntemini ben de duydum bi tutam koparirsin kuş kendi dokemedigi için tüy dökümü öyle başlar sonra devamı gelir. Kuş da rahatlar. Kuyruk ve kanatlardaki uçuş tüylerinin çekilmesi taraftarı değilim yanlız bu açıkça söyleyeyim bu tüyler önemlidir ve riskilirdr kuş bunu kendi doksun. Mazallah tüy kökünde bi sorun oluşursa tedavisi sıkıntı olabilir.
Tüy lerinde sorun olan kuşlar vardır sadece jumbolar değil her Kuşta olabilir bu durum. Tüy diplerinde ur beze falan yoksa uçuş tüyleri ve kuyruklar uzayıp kendiliginde düşmüyorsa eksik kalmıyorsa kuyruklarinin kısa olması ve ya o an eksik olması yüzünden genelleme yapıp showlar da kuyruk sorunlu olur diyerek üstü kapalı bu kuşa da sorunlu demek de yanlış bi harekettir.

Ercan Uçar kusunu geri istemekte haklıdır.
Bu konu özelinde bi tavsiye olarak bu kuş nasıl fiyat nasıl şu kadara aldım nasıl falan gibi sorulara cevap verilmesin aldıktan sonra senin işin bakımını iyi yapmak almadan önce araştır sonra al.

Fatih Çevik

Kuşu alırken soracaksin bu soruları. Satıcının cevapları ikna edici değilse başka birine danisayim diyeceksin bunu istedin diye satıcı bozuk atacak olursa zaten ondan kuş değil selam almayacaksin demekki içinde fesatlik vardı bozuldu diyeceksin başka kapıya gideceksin. Forumdan aldığın kuşu yine forumda bu tarz bi soruyla kafandaki soru işaretleriyle lanse etmen kuşa ve satıcıya saygisizliktir.

Kuşların en Hassas ve en yorucu dönemi tüy dönemidir hem tuydeyken bitkin olur hayvan hem de tüye girememisse. Tüye giremeyen hayvanın belinden tüy çekme yöntemini ben de duydum bi tutam koparirsin kuş kendi dokemedigi için tüy dökümü öyle başlar sonra devamı gelir. Kuş da rahatlar. Kuyruk ve kanatlardaki uçuş tüylerinin çekilmesi taraftarı değilim yanlız bu açıkça söyleyeyim bu tüyler önemlidir ve riskilirdr kuş bunu kendi doksun. Mazallah tüy kökünde bi sorun oluşursa tedavisi sıkıntı olabilir.
Tüy lerinde sorun olan kuşlar vardır sadece jumbolar değil her Kuşta olabilir bu durum. Tüy diplerinde ur beze falan yoksa uçuş tüyleri ve kuyruklar uzayıp kendiliginde düşmüyorsa eksik kalmıyorsa kuyruklarinin kısa olması ve ya o an eksik olması yüzünden genelleme yapıp showlar da kuyruk sorunlu olur diyerek üstü kapalı bu kuşa da sorunlu demek de yanlış bi harekettir.

Ercan Uçar kusunu geri istemekte haklıdır.
Bu konu özelinde bi tavsiye olarak bu kuş nasıl fiyat nasıl şu kadara aldım nasıl falan gibi sorulara cevap verilmesin aldıktan sonra senin işin bakımını iyi yapmak almadan önce araştır sonra al.

Fatih Çevik

Duygularıma tercüman olduğun için teşekkür ederim abi . Ben bu konuşmalar üzerine kuşu verdiğim arkdaşı aradım ve aklında madem soru işaretleri var kardeşim kuşumu geri getirirmisin dedim ve kuşu alan kişi bana ya olurmu öyle şey ben sana güvenmesem almazdım zaten dedi ve kuşu çok beğendiğini söyledi . Bu durumda kuşu geri vermesi için zorlayamam o yüzden konuyu kapatmak istedim ve telefon konuşmamıza son verdik .

Bir diğer konu dediğim gibi abi sen beni az çok tanıyorsun 100 liralık bir adam olmadığımıda biliyorsun içime sinmeyen yada bir skıntısı olan kuşu kalkıpta ilana koyup kimseye satmam adımıda karaketerimide para için ne bozarım ne kirletirim ..

Bir diğer konuda kuşu alan arkadaş evet hata yaptı bana saygısızlık etti onuda görmemezlikden geldim merakına heycanına verdim ..

Uzun lafın kısası milletin ağzı değil abi torba gibi büzesin . Ama şunu birkere daha sölüyorum aklında soru işaretleri varsa ilk benimle konuş ki derdine derman olim ben o kuşu zaten hayrına verdim .

ercan bey kimse 100 liralık degildir lütfen konuşma uslubunuza dikkat ederseniz sevinirim ben size suç atmak adına sölemedm kuşu kötülemedim jumboda kuyrugun dorun oldugunu söyledim ve bunu dile getirdim ama konuşma uslubunuz pek uygun gelmedi bana her neyse kimse 100 liralık degildri bunuda siz bilin bence ben degil bide kuş tüğe girmesi için yulaf verilir neden verilir bence biraz yulafın etkilerini arastırıp okuyun bence her neyse fazl tartısmamnın anlamı yok kolay gelsin

ercan bey kimse 100 liralık degildir lütfen konuşma uslubunuza dikkat ederseniz sevinirim ben size suç atmak adına sölemedm kuşu kötülemedim jumboda kuyrugun dorun oldugunu söyledim ve bunu dile getirdim ama konuşma uslubunuz pek uygun gelmedi bana her neyse kimse 100 liralık degildri bunuda siz bilin bence ben degil bide kuş tüğe girmesi için yulaf verilir neden verilir bence biraz yulafın etkilerini arastırıp okuyun bence her neyse fazl tartısmamnın anlamı yok kolay gelsin

Benmi üslübuma dikkat edim anlamadım ? Bir önceki yorumunuzu okuyun lütfen bence o kuşun kuyrugu çıkmıyor diye tabir kullanmışsınız . Nasıl bukadar emin olabiliyorsunuz ? Bence siz bir yorum yazarken 2 hatta 3 kere düşünün . Herşey bir kenara yulafın neye yaradğını sizin gibi internetten değil çok değerli hobici üretimci abilerimden üstadlarımdan öğrendim tavsiyeniz birşey ifade etmemektedir anlıcağınız ..

Herşey bir kenara 100 liralık adammıyım derken milleti kandırıyormusum gibi dolandırmışım gibi emin olarak yorum yapmanıza karşılık böyle bir cevap yazdım bilmiyorum size ne kadar geçti .

Daha fazla tartışmak ve sizinle uğraşmak gerçekten istemiyorum ama size bir kardeş arkdaş tavsiyesi emin olmadığınız konularda bukadar net yorumlarda bulunmayın çok şükür paraya ihtiyacım yok olsada kuyrugu çıkmayan bir kuşu kimseye satmam zaten ..

Saygılar ;)

Son düzenleme:
Hayırlı olsun güle güle besleyin çok güzel maşallah. Kuyruğunun çekilmesi garibime gitti ciddi anlamda faydası olabilir belki de işin bilgini değiliz ama insanın zoruna gidiyor bir anlamda.

Bence konu gereksiz bir tartışmaya dönüşmüş. Arkadaş kuş kötümü iyi mi diye sormak adına değil. Bence aldığı kuşu göstermek beğeni almak adına paylaşmış. Hepimiz elimizde ki güzel kuşları paylaşmaktan keyif almazmıyız ? Iki yeni jumbo edinmiş arkadaş.

Konu nerden nerelere gelmiş.

Arkadaslar ben sadece kuşu görün diye attım ben memnunum kuştan bunu 1 ay sonrada götürsem [MENTION=3564]Ercan Uçar[/MENTION] Alır geri oda kuşun un arkasında bende ona verdiğim kuşların arkasındayım.

Son düzenleme:
Geri