Karadeniz Pet

2-3 aylık kuşum sanırım yumurtlayacak

doganay

Yeni Üye
Merhabalar.Yaklasık 2 hafta önce 5-6 aylık erkek kuşumun yanına 2-3 aylık yavru dişi bir kuş aldım.Erkek kuş dişi kuşla sürekli çiftleşiyor ve dişi kuşun poposu şiş.Önceki tecrübelerimden bu yaşta yavru kuşun yumurtlaması mümkün değil diye biliyorum..Ama poposu şiş ve 2 gün içinde yumurtlayacak gibi duruyor.Sorum şu şimdi ben ne yapayım yuvalığı mı takayım yoksa bir veterinere mi götüreyim?

kıç kısmında tüy dökülmesi varmı ? eger yoksa yumurtlamaz ögle hemen

Dökülme yok.Yuvalığı takmam mantıklı olur mu?

Dökülme yok.Yuvalığı takmam mantıklı olur mu?
Valla 2-3 aylık dişi yumurtlarsa rekor olabilir :) Yuvalığı tak ama yumurta yoktur büyük ihtimalle. Eğer zaten senin kuş yumurtlarsa 2-3 aylık, benim kuşları camdan salacağım :D(İşin şakası tabii ki)

Çok yanlış bir şey yumurta olusacagini düşünmüyorum olsa bile yatmaz vs ezdiriyorsunuz disiyi yerinizde olsam en az 2 ay ayirirdim

Kusun resimlerini ekle istersen yaşı hakkinda tahminde bulunan arkadaş lar olur belki kuş 3 aydan büyük olabilir
her yumurtlyan dişi kusun poposundaki tüy ler dokulecek diye birşey yok bu kustan kusa farklilik
gostere bilir ilk yapman gereken belki kuşun tahmin ettiginden büyük tür resimleri yuklersen arkadaş lar
Dedigim gibi tahminde bulunsnlar

Aynen resimleri yüklersen burada herkes bir görsün dişiyi

erken dönemde yumurta olsa bile dişinin gelişimini olumsuz etkiler bence ilerde sorunlara yol açabilir

2,3 aylık dışı bencede çok küçük.
Daha tuyunu bile atmamistir.
Sıkıntı çıkar bugün olmazsa yarın.

Vgz3qq.jpg

31lpr4.jpg

vQNJ0R.jpg

rmNOBM.jpg

2YoJ7j.jpg

XD3PWR.jpg

Fotograflar bunlar.

Muhabbet kuşu kaç aylıkken yumurtlar li ben en
Az 6 aylık diye biliyorum..benimki sekiz aylık
Hala yumurta yok..

Muhabbet kuşu kaç aylıkken yumurtlar li ben en
Az 6 aylık diye biliyorum..benimki sekiz aylık
Hala yumurta yok..
Kuştan kuşa değişir ama ortalama 9-10 aylıktır. Geçen gün 6 aylık yumurta yapanı da gördük.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:37 -->-> Daha önceki mesaj 18:35 --

Merhabalar.Yaklasık 2 hafta önce 5-6 aylık erkek kuşumun yanına 2-3 aylık yavru dişi bir kuş aldım.Erkek kuş dişi kuşla sürekli çiftleşiyor ve dişi kuşun poposu şiş.Önceki tecrübelerimden bu yaşta yavru kuşun yumurtlaması mümkün değil diye biliyorum..Ama poposu şiş ve 2 gün içinde yumurtlayacak gibi duruyor.Sorum şu şimdi ben ne yapayım yuvalığı mı takayım yoksa bir veterinere mi götüreyim?
Bu arada kuşun ya tüyden çıkmaya çalışıyor ya da girmeye. Yumurta için çok ufak. Şu an belirti yok. Dedikleri gibi, olsa bile kuşun büyük zararlar görebilir ileriki dönemlerde.

3 aylık kuşta yumurtlar. ki yerli üretenlerin çoğunda var bu durum. benim de kendi yavrularımdan dişi 3. ağız yavruları büyütüyor haziran doğumlu. öyle 9-10 aylık denen bir durum yok. tamamen besiye ve bulunduğu ortam ile alakalı.

3 aylık kuşta yumurtlar. ki yerli üretenlerin çoğunda var bu durum. benim de kendi yavrularımdan dişi 3. ağız yavruları büyütüyor haziran doğumlu. öyle 9-10 aylık denen bir durum yok. tamamen besiye ve bulunduğu ortam ile alakalı.
Ercan Usta ama sanki kuş tüyde gibi. Bir de ortalamasını sormuş arkadaş.

bu kuşta yumurta yok zaten bu kuşa konuşmadım.

Geri