Karadeniz Pet

Günde en az 2-3 defa böyle yapıyor

Atakan Atmaca

Paylaşımcı Üye
Sadece tüy düzeltme hareketi mi ? yoksa parazit spreyi kullanmama gerek var mı ?

Erkek yeni geldi o yapmazdı , dişiden göre göre yapmaya başladı :D

Bit spreyi yada parazit spreyini kasininca yada anormal bir durum gorunce degil 2 haftada 1 defa kanat altina 1 kere govdeye 1 kere sirta 1 kere olmak uzere 2 haftada bir kere bitlenmesini onlemek icin bit spreyi sıkmalısın

kuşların genellikle yaptığı harekettir :) bu arada spreyler kuşun gözünü kör eder

kuşların genellikle yaptığı harekettir :) bu arada spreyler kuşun gözünü kör eder

Peki neden kullanın diyorlar ? nasıl kullanmalıyım ? , bugün kafes temizleme günü , kafeslerini temizledikten sonra kafesin alt tabakasına sıkacağım , siz böyle deyince biraz tedirgin oldum...

Bazı insanlar ara sira kafasindan sıkıyor siz gozune kacmamasini sagladiktan sonra bir sey olmaz

Bu kafes ustunde rutin bir temizlikdir. Bir sorun yok arada bir ılık suya elma sirkesini karistirip su sıkabilirsiniz fisfisla. Ortamında iyi olmasi gerek. Elma sirkeli su biti de önler tüyleri parlatır.

Bu kafes ustunde rutin bir temizlikdir. Bir sorun yok arada bir ılık suya elma sirkesini karistirip su sıkabilirsiniz fisfisla. Ortamında iyi olmasi gerek. Elma sirkeli su biti de önler tüyleri parlatır.

Birazdan kafesi temizleyeceğim , tünekler de dahil tabana da parazit spreyi sıkmalı mıyım ?

@KuşumYasuo

Birazdan kafesi temizleyeceğim , tünekler de dahil tabana da parazit spreyi sıkmalı mıyım ?
Dezenfekte icin bir bezle sulu elma sirkesiyle de temizleyebilirsiniz bit spreyini bit olustugunda sıkın boş yere sıkmayın ani ölümlerle karşılaşabiliniyor bazen.

Dezenfekte icin bir bezle sulu elma sirkesiyle de temizleyebilirsiniz bit spreyini bit olustugunda sıkın boş yere sıkmayın ani ölümlerle karşılaşabiliniyor bazen.

Petshop sahibi her yere sık demişti de o yüzden sordum.

Hocam beyaz sirke olur mu peki ? kusu cok ıslatmayacak şekilde mi önerirsiniz ?

Beyaz sirkeden kastınız nedir? Valla bu konu hakkında birşey diyemem ben sadece elma sirkesini onerdim kendim de denedim sizin dediginizi bilmiyorum.
hocam marketlerde beyaz sirke denilen sirke tarzı var. Elma yada üzüm sirkesi kadar keskin kokusu yok. neyse elma candır o zaman :D ölçü ne kadar önerirsiniz ?

hocam marketlerde beyaz sirke denilen sirke tarzı var. Elma yada üzüm sirkesi kadar keskin kokusu yok. neyse elma candır o zaman :D ölçü ne kadar önerirsiniz ?

Dediginiz sirkeyi biliyorum, muhabbet kuslarının uzerinde etkisini bilmiyorum.
Yıkanması icin mi? Suluguna mı?

Spreyi her temizlemede degil 1 haftada 1 kere tunege sıkın altligin koselerine ve tam ortasina bir kere birde taşlarin arkalarina ve yuvalik varsa icine ve disina sıkılmalı ve kusuda 2 haftada 1 kere yaparsaniz daha iyi olabilir. Kafes tellerinede sikmayin besle silin sirkeli suyla

Geri