Karadeniz Pet

çok acil yardım (Yavrularım 10 günden sonra ölüyor)

serdal0742

Yeni Üye
Acil yardım hobi olarak 10 çift muhabbet kuşum var görünüşte sağlıkları çok iyi hepside yumurtluyor ve yavruları çıkarıyorlar ilk 10 güne kadar yavrular sorunsuz olarak büyüyorlar. 10. günden sonra yavrular ölmeye başlıyor. Ölmeyenler de çok zayıf ve tüysüz oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim önerinizi bekliyorum.

Serdal geçmiş olsun.
Bu yavru ölümlerinin pek çok sebebi olabilir. Yedikleri, içtikleri, ortam, sıcaklık, hava, kafesler, yuvalıklar, folluklar, talaş, kum, temizlik, parazit.. (bu liste uzar gider.)
Bilen birini yerine getirtip göstersen daha iyi olur diye düşünüyorum.

levent beye katılıyorum tecrübeli bir üreticinin gelip bakmasında yarar var

İlginize teşekkür ederim. yazmayı unutmuşum ölen yavruların deri rengi ölmeden birkaç gün önce morarmaya başlıyor. Kursakları da dolu

üzerinlerin de siyah noktalar var mı?

Son düzenleme:
yok hayır temiz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:54 -->-> Daha önceki mesaj 23:48 --

baytrı %2.5 kullanmamı önerdiler ama korktugum için kullanmadım

Belki de anne babanın genlerinde olan hastalık yavrulara aktarılıyor ve yavrular büyüyemeden ölüyor.

Acil yardım hobi olarak 10 çift muhabbet kuşum var görünüşte sağlıkları çok iyi hepside yumurtluyor ve yavruları çıkarıyorlar ilk 10 güne kadar yavrular sorunsuz olarak büyüyorlar. 10. günden sonra yavrular ölmeye başlıyor. Ölmeyenler de çok zayıf ve tüysüz oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim önerinizi bekliyorum.
Çok geçmiş olsun. İlknur Hanım'ın dediği gibi olabilir ama yine de 10 takımın geninde olması da az bir ihtimal gibi geldi. Levent Abi'nin de dediği gibi yedikleri, içtikleri, ortam, sıcaklık, hava, kafesler, yuvalıklar, folluklar, talaş, kum, temizlik, parazit, gen vs vs. uzar gider. Uzman birinin kontrol etmesi gerekir.

10 çift kısmını kaçırmışım. Eğer öyleyse ortamla alakalıdır.

Tam olarak kesin olmasada kuslarınızda adeno virus hastalıgı olabılır.
Yani kursak mantarı.Kesin tedavisi var ama uzun bır tedavı surecıdır.

Geri