Karadeniz Pet

2 aylık erkek dediler ama

"Vasıfsız yerli" yazmışsınız, "yerli" kısmını anladık da, "vasıfsız"dan kastettiğiniz şey nedir tam olarak ben onu merak ediyorum. Yerli kuşlar "vasıflı" ve "vasıfsız" diye ikiye mi ayrılıyor?

"Vasıf" kelime anlamı itibariyle "nitelik" demek, dolayısıyla "vasıfsız" diyerek "niteliksiz" demiş oluyorsunuz; "niteliksiz" yani kalitesiz ve kalite bakımından üstün olmayan demek, "üstünlük" ayrımcılık ifade etmiyor mu size?

Direkt olarak "yerli" demek varken "vasıfsız yerli" demeniz aşağılayıcı olmuş, bunu bir kere kabul edin önce. Çekoslavak kuşları iyidir derseniz onu demeyiz size ama Çekoslavak kuşları "vasıfsız"dır derseniz diyebiliriz ve "vasıf"tan anladığınız nedir diye sormak hakkımız olur.

Bence böyle bi hakkı kendinizde aramayın çünkü kanatlı familyasına ait bir türün karakteristik niteliklerini en iyi şekilde yansıtmasıdır vasıflı ile anlatılan burda . Hangi ırka ait olduğu önemli değildir türün vasıflı olması için çekoslavak Yada jumboda vasıfsız olabilir. Bir kuşun vasıfsız olması onu değersiz yapmaz bir kuşun değeri ancak sahibinin ona beslediği sevgiyle ölçülür . Burda kuş hakkındaki özellikler sayılırken vasıflı olup olmaması hakkında bilgiyide kendisine söylenilmesinde fayda var. Lakin bana bu kuş vasıfsız uçur gitsin demişim gibi ithamda bulunmanın anlamı yok . Bi yanlış anlama varsa önce sorulur beyefendi vasıfsızdan kastınız nedir diye , cocuk gibi sen kimsin sen kuş besleme senin vasfın ne türünden cümleler. Yakışıyo mu bu ortamda böyle şeyler . Mesleğim hayvan hekimliği vasıflımıyım tartışmaya açık ama gel gör ki kimseye kibirli davrandığımız yok . Bizde muhabbet sevdalısıyız. Ayağı çolak olan vasıfsız bi kuşum var ama en sevdiğim kuşumdur o benim. Keşke herkes bilgi paylaşmaya girse , tartışma ve sansasyon yaratmaya değil

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:
Bence böyle bi hakkı kendinizde aramayın çünkü kanatlı familyasına ait bir türün karakteristik niteliklerini en iyi şekilde yansıtmasıdır vasıflı ile anlatılan burda .

O kadar şey yazmışsınız ama içi dolu tek bir şey yok ortada. Size fotoğraftaki kuşu vasıfsız yapan "şey" nedir diye sormuşum, mesela yansıtamadığı "karakteristik niteliği" nedir? Bu kuşun bahsettiğiniz "karakteristik niteliği"ni yansıtamadığını nasıl anladınız bir fotoğraftan?

Hangi ırka ait olduğu önemli değildir türün vasıflı olması için çekoslavak Yada jumboda vasıfsız olabilir.

Nasıl olabiliyor? Elinizde vasıf ölçer, test cihazı falan mı var, nasıl anlaşılıyor bu mesele? Soru yukarıda.

Bir kuşun vasıfsız olması onu değersiz yapmaz bir kuşun değeri ancak sahibinin ona beslediği sevgiyle ölçülür . Burda kuş hakkındaki özellikler sayılırken vasıflı olup olmaması hakkında bilgiyide kendisine söylenilmesinde fayda var.

Hala vasıf ile neyi kastettiğinizi açıklayamadınız, ayrıca ne gibi bir faydası var onu da açıklayın.

Lakin bana bu kuş vasıfsız uçur gitsin demişim gibi ithamda bulunmanın anlamı yok .

Kimse sizin "uçurun gitsin" dediğinizi söylemedi, sadece kullandığınız kelimenin yanlış olduğunu ifade ettik.

Bi yanlış anlama varsa önce sorulur beyefendi vasıfsızdan kastınız nedir diye , cocuk gibi sen kimsin sen kuş besleme senin vasfın ne türünden cümleler. Yakışıyo mu bu ortamda böyle şeyler . Mesleğim hayvan hekimliği vasıflımıyım tartışmaya açık ama gel gör ki kimseye kibirli davrandığımız yok . Bizde muhabbet sevdalısıyız. Ayağı çolak olan vasıfsız bi kuşum var ama en sevdiğim kuşumdur o benim. Keşke herkes bilgi paylaşmaya girse , tartışma ve sansasyon yaratmaya değil

Hayır efendim, öyle bir mecburiyetimizin olduğunu da nereden çıkardınız? Bir kelime kullandınız ve kelime anlamından yola çıkarak düşüncelerimizi açıkladık. Siz bu böyle değildir dediğinizde kullandığınız kelimenin anlamı değişmiyor. Belki ifade etmek istediğiniz şey farklı olabilir ama kullandığınız kelime yanlış ve hatalıdır. Tartışma ve sansasyon yaratan sizsiniz, o kadar kişi aynı doğrultuda tepki verdiyse dönüp bir kendinizi sorgulamanız gerekir. Yanlış bir kelime kullandınız ve haksızsınız, hatanızı kabul edip tartışmayı bitirmek yerine ısrarla üste çıkmaya çalışıyorsunuz.

"Vasıf" kelimesi ile her ne ifade etmeye çalıştıysanız üzerinde uzun uzun düşünmenizi ve düşüncenizi yeniden, daha farklı kelimelerle daha anlaşılır bir şekilde yazmanızı tavsiye ediyorum. Şahsıma aleni olarak saldırıda bulunmadığınız sürece konuyu kişiselleştirmemek adına bir daha yanıt yazmayacağım.

O kadar şey yazmışsınız ama içi dolu tek bir şey yok ortada. Size fotoğraftaki kuşu vasıfsız yapan "şey" nedir diye sormuşum, mesela yansıtamadığı "karakteristik niteliği" nedir? Bu kuşun bahsettiğiniz "karakteristik niteliği"ni yansıtamadığını nasıl anladınız bir fotoğraftan?

Nasıl olabiliyor? Elinizde vasıf ölçer, test cihazı falan mı var, nasıl anlaşılıyor bu mesele? Soru yukarıda.

Hala vasıf ile neyi kastettiğinizi açıklayamadınız, ayrıca ne gibi bir faydası var onu da açıklayın.

Kimse sizin "uçurun gitsin" dediğinizi söylemedi, sadece kullandığınız kelimenin yanlış olduğunu ifade ettik.

Hayır efendim, öyle bir mecburiyetimizin olduğunu da nereden çıkardınız? Bir kelime kullandınız ve kelime anlamından yola çıkarak düşüncelerimizi açıkladık. Siz bu böyle değildir dediğinizde kullandığınız kelimenin anlamı değişmiyor. Belki ifade etmek istediğiniz şey farklı olabilir ama kullandığınız kelime yanlış ve hatalıdır. Tartışma ve sansasyon yaratan sizsiniz, o kadar kişi aynı doğrultuda tepki verdiyse dönüp bir kendinizi sorgulamanız gerekir. Yanlış bir kelime kullandınız ve haksızsınız, hatanızı kabul edip tartışmayı bitirmek yerine ısrarla üste çıkmaya çalışıyorsunuz.

"Vasıf" kelimesi ile her ne ifade etmeye çalıştıysanız üzerinde uzun uzun düşünmenizi ve düşüncenizi yeniden, daha farklı kelimelerle daha anlaşılır bir şekilde yazmanızı tavsiye ediyorum. Şahsıma aleni olarak saldırıda bulunmadığınız sürece konuyu kişiselleştirmemek adına bir daha yanıt yazmayacağım.

Hala sansasyon peşindesiniz şahsınıza niye saldırayım ,teessüf ediyorum. Olgun davranmak şart . Her hayvan için geçerli bir vasıflılık vardır bcs vks gibi tanımları incelerseniz . Bana hala yanlış okları saplayıp çocukluk etmemiş olursunuz

vasıflı
her kuluçkada en az 5-6 ve üstü sayıda yavru çıkarabilenve iyi bakıcı kuşlara denir..

Arkadaşlar netden bulduğum Tanım bu.Bu tanıma göre, yavru kuşları vasıflı-vasıfsız diye ayırmak mantıksız oluyor.Tartışmaya gerek yok.
Bu arada kuş çok sevimli maşallahGüzel bir bakım ile mama,vitamin ve en önemlisi ilgi☺️Kısa sürede toparlar.Güle güle besleyin kuşunuzu

kuşun dışkısı popo kısmına yapışmış ayrıca tüyleride eksik 2 aylık amma iyi bir bakım şart aspur oranı fazla karışık yem ver bu aralar..

havuc ve yumurta mamasını eksik etme öncelikle tarifini forumdan bulabilirsin aspur alıp yemine karıştır kendini toplamsına yardım eder vitemin olayına gelince haftada 3 kez versen yeterlidir suya karıştırılandan birde kafesi temiz tutup bol bol seversen onu keyfinden geçilmez...

havuc ve yumurta mamasını eksik etme öncelikle tarifini forumdan bulabilirsin aspur alıp yemine karıştır kendini toplamsına yardım eder vitemin olayına gelince haftada 3 kez versen yeterlidir suya karıştırılandan birde kafesi temiz tutup bol bol seversen onu keyfinden geçilmez...

Paket kanarya yemi karıştırsam yemine bi mahsuru olurmu?

kanarya yemi katabilirsin bence ama çok koyma alışmasın. Vasıflı muhabbetine gelince bu ayrım sadece insanda olur çünkü insan akıl denen yetiyle donatılmıştır. Bu yüzden vasıflı ve vasıfsız olmayı kendi seçer. Hayvan içgüdü ile hareket eder ve sizin hayvana yüklediğiniz vasıf sadece renkle görünüşle olur. Yani hayvan vasıflı olmaz siz kendinizce vasıflı edersiniz. Umarım anlatabilmişimdir. Maşallah çok güzel bir kuş güle güle besleyin

Geri