Karadeniz Pet

3 aylık kuşum ?

Eddooss

Meraklı Üye
Merhabalar kuşum sürekli göbeği yerde duruyor ayakların üstüne dik neredeyse hiç dik duramıyor neden acaba bilen yardım etsin :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

892250ebd8612d810447816265a2b866.jpg
hep bu şekilde :(

Hep bu şekilde durması bir acayip ancak sağlıklı görünüyor. Neşesi ve keyfi yerindeyse iştahlıysa pek sorun olduğunu sanmıyorum ancak başkalarının da yorumlarına bakalım.

Dik durmuyor resmen ayaklar hep one kırılmıs yatıyor bence de normal degıl yemesı ıcmesı yerınde anlamadm

Bunu Bu Şekilde Anlayamayız Öncelikle Güzel Bir Video İle Anlasılır Sorun Ancak Anlattığınız Şekildeki Olası Sebepler Öncelikle
1) Kusunuz Yavruyken Gelişim Sürecinde Yuvalıktaan Atlamadan Önce Anaçları Üstüne Yatmış Ve Yuvalık Tabanı İle Alakalı Bir Yamulma Bozulma Olabilir Ayaklarında.

2) Kuşunuz Gövde Kısmı Yağ Yapmış Olabilir Ve O Yüzden O Şekilde Duruyor Olabilir

3) Kuşunuzun Ayaklarında Gelişim Bozukluğu Olabilir

İyi Forumlar Dilerim

Kuşun sağlıklı ama sormam gereken sorular var kuşun uçuyor mu ? Uçtuktan sonra yere konunca ayakları üstünde mi duruyor? Ve korkuttugun zaman kaçarken direk uçuyor mu yoksa bir iki adım ayaklarıyla mi gidiyor ?

LG-D693TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşum ucuyor kondugu andan ıtıbaren tek bacak tünüyor korkuttugm zaman direk uçuyor

Perdede asılı kalabılıyor kafeste asılı kalabılıyor ama gel gelelım ışk fırsatta yatıyor çöküyor tünüyor

Ayaklarını kullanmıyor yani kuşu eline al ayağına dokan tepki verecek mi vermezse bi uzman bakması lazım ama tepki veriyorsa ayağı incilmistir

Dokunuyorum cok hosuna gıdıyor masaj gıbı gelıyor sanırım ayaklarını gagasıyla kasıyabılıyor tırnaklarını yıyor anlamadm ya bıde hep kabarık

O zaman ayaklarda bir problem yoktur bence

Biraz daha bekleyecegm avisol aldm onu kullanıcam belki gelısmesınde yardımcı olur

Dokunuyorum cok hosuna gıdıyor masaj gıbı gelıyor sanırım ayaklarını gagasıyla kasıyabılıyor tırnaklarını yıyor anlamadm ya bıde hep kabarık

Kuşun 3 aylık olmasına rağmen fazla şişman gibi geldi bana

Aslnda sısman degıl ama kabartıyor kendını ondan oyle gozukuyor aslnda cok yem yedıgını de gormuyorum hareketsız oldugu icin yedıgı yarıyor sanırım

Biraz daha bekleyin veya bir uzmana danışın ayaklarını kullanabiliyor sa görünen birşey yok sağlıklı

Tesekkurler

Arkadaşlar kuşum iki gecedir suluğunu tamamen boşaltıyor sanırım agzında taşıyıp kafesın etrafındakı tüle bosaltıyor cunku tülün lastiği sabah sırılsıklam oluyor neden boyle yapıyor acaba ya :(

Merhabalar kuşum sürekli göbeği yerde duruyor ayakların üstüne dik neredeyse hiç dik duramıyor neden acaba bilen yardım etsin :(

@Eddooss hanım konu ile ilgili yazıları okudum anladım kadarıla kafeste felan rahat durabliyor hiç bi sorun yok ama uzun süre kalamıyor çökmek istiyor. Muhtamelen kemikleri ve ayak kasları gelişmedi buda çabuk yorulmasına sebep oluyor. Kuşunuzun kafesinde kalamar kemiği gaga taşı var mı ? yumurta maması veriyormusunuz kuşunuza ? normal şartlarda sorun yoksa kalsiyum mineral ve protein eksikliğinden başka birşey değildir bu durum

Kalamar kemıgı var kumu var yemi bonnie cinsten en ıyısı dun de avisol kullanmaya başladm dik duramıyor evet ayak kasıları gelısemems gıbı geldı bana da yumurta maması nasıl hazırlanır bıde yabancı yıyevek asla yemıyor korkuyor

942aff40ac6a0ab991651310487e3012.jpg
erkek degıl mi?

Geri