Karadeniz Pet

Limon kuşumu yeni sahiplendim 3 4 aylık diye biliyorum erkek bir kuş ama şimdi fark ettim bilenler lüfen baksın çok korktum

Limon2121

Yeni Üye
Merhaba kuşum yavru bikaçkez uçtu uçurmak da istemedim ama elimden uçtu ama kendini çarptı yavaşlarak indi .neyse ben dışkısıını yeni fark ettim düşmeyle alakası var mı bilmiyorum çünkü hiç yeşil normalini yaptığını görmedim kuşçu sağlıklı diye verdi bize kontrol de etti ama anlamadım bende nolur bakın birde kanadında eksiklik var kuşu değiştireyimmi sorunu ne anlayamadım

Yeni ortam değişikliği ve çarpması da üstüne eklenince dışkıda değişiklik yapar. Kuş şu an streslidir ve korkuyordur, yeni ortam yeni insanlar.. o yüzden ona zaman tanıyın. Dışkısı için entrobac marka probiyotik alın. Yarım suluğa mercimek tanesi kadar ekleyin. Ve aspur alın, yemine daha fazla aspur ekleyin. Ve son olarak dal darı verin.

Yeni ortam değişikliği ve çarpması da üstüne eklenince dışkıda değişiklik yapar. Kuş şu an streslidir ve korkuyordur, yeni ortam yeni insanlar.. o yüzden ona zaman tanıyın. Dışkısı için entrobac marka probiyotik alın. Yarım suluğa mercimek tanesi kadar ekleyin. Ve aspur alın, yemine daha fazla aspur ekleyin. Ve son olarak dal darı verin.
Şuan tünekte zor duruyor ilk geldiğindede kaçmadı sıkı sıkı parmağımı tutuyordu ve şimdi çok halsiz yem yemiyor hastayken mi aldım onu yoksa çarptı diyemi oldu böyle anlayamadım çok köt0 hali

Alalı oldu geldi bikaç saat sonra fark ettik bide yere düştü uçaöadı
Kafesinde dinlendirin, çarpma çok şiddetli miydi kanatlarında vs kırık olma ihtimaline karşı soruyorum. Kanat düşüklüğü vs var mı. Tünekteyken fotoğraf ekleyin.
Kafesinden bir hafta çıkmasın. Etrafı tanımalı. Bir hafta boyunca etrafı izler, öğrenir.

Kafesinde dinlendirin, çarpma çok şiddetli miydi kanatlarında vs kırık olma ihtimaline karşı soruyorum. Kanat düşüklüğü vs var mı. Tünekteyken fotoğraf ekleyin.
Kafesinden bir hafta çıkmasın. Etrafı tanımalı. Bir hafta boyunca etrafı izler, öğrenir.
Çarpma şiddetsizdi yumuşak çarptı ilk geldiğinden beri halsiz uysal uçamıyordu ötmüyor zaten tünekte de hafif sallanıyordu kanadında bir açıklık var gelince fark ettim ınu da atıyorum tünekte durmuyor şimdi koyup çekerim bi garip ama annem ölebilir dedi yem yemiyorhttps://www.hizliresim.com/upload-success
Şimdi video alıcam yem yemiyor

Çarpma şiddetsizdi yumuşak çarptı ilk geldiğinden beri halsiz uysal uçamıyordu ötmüyor zaten tünekte de hafif sallanıyordu kanadında bir açıklık var gelince fark ettim ınu da atıyorum tünekte durmuyor şimdi koyup çekerim bi garip ama annem ölebilir dedi yem yemiyorhttps://www.hizliresim.com/upload-success
Şimdi video alıcam yem yemiyor
eve yeni gelmiş ortam değişikliğindem yem yemiyor olabilir. Bu durumda normaldir. Yada dediğiniz gibi hasta olduğundan iştahsızdır. Video gelirse iyi olur.

Çarpma şiddetsizdi yumuşak çarptı ilk geldiğinden beri halsiz uysal uçamıyordu ötmüyor zaten tünekte de hafif sallanıyordu kanadında bir açıklık var gelince fark ettim ınu da atıyorum tünekte durmuyor şimdi koyup çekerim bi garip ama annem ölebilir dedi yem yemiyor

Evet kuş hasta gibi duruyor. İlk başta yeni ortamdan kaynaklı stresli sandım ama videoya göre hasta olduğunu düşünüyorum.
Şimdi için ilaç vs kullanamayacağınızdan dolayı sizin tek yapmanız gereken şey kuşu kursakdan beslemek olacak. Yem hiç yemedi dediniz. Bu şekilde sabaha çıkamayabilir. Haşlanmış yumurta sarısını, mısır unu ve az miktar su ile karıştırıp muhallebi kıvamında mama yapmanız gerekir. Onuda kuşa gerekirse zorla vereceksiniz. Ama youtube dam video izlemeden yapmayın. Mamayı soluk borusuna kaçırmamanız lazım. Bu saatte şu an için amaç kuşu yarına çıkartmak ve beslemek. Aç karnına hastayken bağışıklığı düşer, dayanamaz.
Birde şunu ekliyim, çarpmadan sonra bu hale geldiyse yine normal derim. Çünkü çarpmada travma yaşıyorlar, iştahsızlık, durgunlaşma oluyor ve bir iki güne geçiyor genelde. Ama siz çarpmadan öncede bu şekildeydi dediğiniz için hastayken sahiplendiğinizi düşünüyorum.

Geri